حضور «جهانفکریان» در المپیک منتفی شد

شورای پزشکی فدارسیون پزشکی ورزشی پس از برگزاری چند نشست تخصصی اعلام کرد که «پریسا جهانفکریان» وزنه‌بردار المپیکی کشورمان شرایط حضور در بازی‌های توکیو ۲۰۲۰ را ندارد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

  به نقل از ایرنا پس از اعلام اعطای سهمیه به پریسا جهانفکریان، بانوی وزنه بردار کشورمان جهت حضور در المپیک توکیو بحث‌ها و، اما و اگر‌های زیادی در خصوص شرایط جسمانی و آمادگی وی بواسطه جراحی اخیر بر روی کتفش مطرح شد که به همین دلیل فدراسیون پزشکی ورزشی جهت بررسی وضعیت این ملی پوش شایسته و با اخلاق و اظهار نظر تخصصی، شورای تخصصی پزشکی تشکیل داد.

بر اساس این گزارش، شورای پزشکی فدراسیون پزشکی ورزشی که با حضور چند پزشک فوق تخصص، جراح و نمایندگان این فدراسیون تشکیل شده است پس از بررسی مدارک پزشکی و کنترل گزارشات جراح مربوطه اعلام کردند که وی با وضعیت موجود شرایط حضور در بازی‌های المپیک توکیو را ندارد.

پیش‌تر رییس کمیته ملی‌المپیک امروز (پنجشنبه) در نشستی اعلام کرده بود که کمیسیون پزشکی فدراسیون پزشکی ورزشی نظر نهایی خود را درباره اعزام پریسا جهانفکریان بانوی وزنه بردارالمپیکی به توکیو ارایه می‌کند.

خروج نام نماینده ساموا از لیست اعزام به المپیک توکیو موجب شد تا «پریسا جهانفکریان» در دسته فوق‌سنگین وزنه‌برداری زنان برای نخستین بار سهمیه المپیک را کسب کند. این می‌توانست نخستین حضور یک زن وزنه‌بردار از کشورمان در المپیک باشد.

اینک با خروج نام وی از فهرست اعزامی به توکیو شمار حضور زنان در المپیک توکیو به ۱۰ نفر کاهش یافت. کاروان ایران که در مجموع ۶۸ سهمیه کسب کرده است که ۲ سهمیه خود را از دست داد. یک سهمیه توسط بهمن عسگری به دلیل دوپینگ در کاراته و دیگری به دلیل آسیب دیدگی جهانفکریان. با این اوصاف ۶۶ ورزشکار راهی توکیو می‌شوند.

سی ودومین دوره بازی‌های المپیک به دلیل شیوع گسترده کرونا در جهان با یکسال تاخیر از اول مردادماه در توکیو آغاز می‌شود.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 4 =