قدردانی سوریه از حمایت‌های ایران

وزیر خارجه سوریه در دیدار با هیئت پارلمانی ایران از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از دمشق قدردانی کرد و توانایی امام خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در دفاع از حقوق مردم را ستود.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، فیصل المقداد وزیر امورخارجه سوریه عصر پنحشنبه با یک هیئت پارلمانی ایران به ریاست “عباس گلرو” نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و سوریه دیدار کرد.

وی در این دیدار از حمایت‌های تهران از دمشق در تمام زمینه‌های سیاسی، نظامی و اقتصادی قدردانی کرد.

دو طرف در این دیدار درباره روابط دوجانبه به ویژه روابط بین پارلمان سوریه و مجلس شورای اسلامی ایران بحث و تبادل نظر کرده و بر اهمیت دیپلماسی پارلمانی برای دفاع از منافع ملت ایران و سوریه در محافل مختلف بین المللی و تدوین مبانی لازم برای تقویت توانمندی‌ها و روابط اقتصادی دوجانبه برای مقابله با تروریسم تأکید کردند.

وزیر خارجه سوریه در این دیدار از نقش مهم ایران در زمینه‌های سیاسی، نظامی و اقتصادی برای حمایت از سوریه قدردانی کرد.

 

وی افزود: شکست داعش و سایر گروه‌های تروریستی کار ائتلاف ضد داعش نبوده، بلکه این مبارزان سوری، ایرانی و روس و نیرو‌های عراقی و لبنانی بودند که داعش را شکست دادند.

وزیر خارجه سوریه در ادامه سخنانش به برنامه‌ی مسالمت آمیز هسته ایران و برجام پرداخت و رهبری ایران و توانایی آن برای دفاع از منافع و حقوق ملت این کشور در برابر همه فشار‌ها را ستود و تأکید کرد که سوریه در مذاکرات هسته‌ای، حامی ایران است.

 

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × یک =