آغاز واکسیناسیون زندانیان بالای ۶۰ سال

مدیرکل زندان‌های استان تهران گفت: مددجویان بالای ۶۰ سال ندامتگاه قزلحصار و زندان رجایی شهر با همکاری معاونت بهداشت غرب مرکز استان البرز و به منظور مقابله با ورود ویروس کرونا به زندان ها، دوز اول واکسن کرونا را دریافت کردند.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 به نقل از اداره کل زندان‌های استان تهران، سیدحشمت الله حیات الغیب افزود: از آنجا که در کشور در شرایطی قرار دارد که پروتکل‌های بهداشتی باید با دقت رعایت شود، مناسب بودن محیط زندان‌های استان و همه فضا‌ها نقش مهمی در سلامت فیزیکی و روانی زندانیان دارد.

وی با اشاره به ضرورت ارتقای امور بهداشتی و درمانی ادامه داد: با پیگیری اداره بهداشت و درمان ندامتگاه و مساعدت معاونت بهداشت غرب مرکز استان البرز، به مددجویان بالای ۶۰ سال ندامتگاه قزلحصار و زندان رجایی شهر دوز اول واکسن کرونا تزریق گردید.

حیات الغیب با قدردانی از اشکان کمالی مدیر ندامتگاه قزلحصار و عزیزی مدیر زندان رجایی شهر تأکید کرد: مسئولان و کادر درمان زندان‌ها با همه توان در مقابل ورود ویروس کرونا به مجموعه ایستادگی می‌کنند. از آن جا که قزلحصار مختص نگهداری زندانیان موادمخدر است، بیش از پیش باید در بخش قرنطینه به امر غربالگری اهمیت داده شود تا هیچ گونه ابتلایی به این بیماری نداشته باشیم.

وی اضافه کرد: نظارت و کنترل مستمر بر عوامل محیطی در ارتقای سلامت افراد نقش اساسی دارد و در سایه محیطی سالم و بهداشتی می‌توان در تغییر، رشد و باز پروری شخصیت مددجویان اثرگذار بوده، به اهداف متعالی سازمان زندان‌ها در اصلاح و تربیت زندانیان نائل آمد.

مدیرکل زندان‌های استان تهران اظهار داشت: با توجه به کنترل دقیق روزانه بین کارکنان، مددجویان و سربازان وظیفه، در صورت مشاهده فرد مشکوک، وی از سایر افراد جداسازی شده و به مراکز درمانی خارج از زندان اعزام و پس از انجام آزمایشات و اقدامات پاراکلینیکی، با تشخیص پزشک معالج بستری و در غیر این صورت به زندان بازمی گردد و به دلیل خروج و ورود مجدد به زندان در قرنطینه اقامت خواهد داشت.

وی گفت: تعدادی از مددجویان دارای بیماری‌های زمینه‌ای که در ندامتگاه قزلحصار، دوران حبس را سپری می‌کنند، واکسن کرونا دریافت نموده بودند، امروز نیز تمام مددجویان بالای ۶۰ سال دوز اول واکسن تزریق گردید و تلاش بر این است تمام مددجویان و کارکنان زندان‌های استان تهران واکسن کرونا را دریافت کنند.

بنا بر این گزارش پیش از این، در مرحله اول بر اساس برنامه ریزی ستاد ملی کرونا، کادر درمان شاغل در زندان که ایثارگران گمنام عرصه اصلاح و تربیت هستند، همراه با سایر کادر درمان کشور واکسن کرونا دریافت کردند.

همچنین ندامتگاه قزلحصار و زندان رجایی شهر که در شهرستان کرج قرار دارند جزو مراکز تابعه اداره کل زندان‌های استان تهران هستند.
 

تاکنون ۴ میلیون و ۶۹۳ هزار و ۱۷۴ نفر دُز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۱۴۴ هزار و ۶۴۸ نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۶ میلیون و ۸۳۷ هزار و ۸۲۲ دوز رسید.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 − یک =