شرکت ایران در رژه نیروی دریایی روسیه

وزیر دفاع روسیه از حضور ناو‌ها و ناوچه‌های چند کشور از جمله ایران در رژه روز نیروی دریایی روسیه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 سرگئی شایگو، وزیر دفاع روسیه امروز (سه شنبه) در جمع خبرنگاران گفت: رژه روز نیروی دریایی روسیه روز ۲۵ ژوئن (۳ مرداد ماه) در سن پترزبورگ برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه در این رژه ۵۴ کشتی جنگی شرکت می‌کنند، اظهار داشت: این ناو‌ها از روسیه و چند کشور دیگر خواهد بود و رژه امسال در مقایسه با رژه‌های سال‌های قبل روز نیروی دریایی روسیه بزرگترین رژه خواهد بود.

وزیر دفاع روسیه گفت: رژه امسال که پنجمین رژه نیروی دریایی روسیه در تاریخ معاصر این کشور (۳۰ سال پس از فروپاشی شوروی) است در ۳۲۵ مین سالروز تاسیس ناوگان نظامی روسیه برگزار می‌شود.

به گفته شایگو، در این رژه ۵۴ کشتی جنگی ازجمله ناوچه‌هایی از ایران، هند و پاکستان شرکت می‌کنند و در مجموع چهار هزار پرسنل نظامی در آن شرکت خواهند کرد.

روز نیروی دریایی از سال ۱۹۳۹میلادی در دوره شوروی سابق برگزار می‌شود و بر اساس دستور رئیس جمهوری روسیه از سال ۲۰۰۶ (۱۳۸۵) آخرین یکشنبه ماه جولای هر سال روز نیروی دریایی روسیه است.

آخرین بار رژه گرامیداشت روز نیروی دریایی روسیه روز ۲۹ ماه جولای سال ۲۰۱۹ (۷ مرداد سال ۹۸) با حضور ولادیمیر پوتین رئیس جمهور این کشور و برخی مهمانان خارجی از جمله فرمانده نیروی دریایی ایران در سن پترزبورگ و برخی دیگر از بنادر روسیه برگزار شد.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × پنج =