برگزاری جشن‌های عید غدیر با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی کشور گفت: تمهیدات لازم برای بزرگداشت و برگزاری جشن‌های عید سعید غدیر در هیئت‌های مذهبی انجام گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 نوشاد نوشادی با اشاره به در پیش بودن عید غدیر خم گفت: عید غدیر روزی است که خداوند نعمت خود را کامل کرده و ولایت و جانشین بعد از رسول خود را به مسلمانان هدیه داده است.

وی از همه مردم بویژه هیئت‌های مذهبی خواست که به تکلیف خود عمل کنند و غدیر را احیا و جشن‌های این عید خداوندی را باشکوه تمام برگزار کنند و در این روز با عظمت اطعام غدیر و کمک‌های مومنانه به اقشار آسیب پذیر را با نام مولا علی علیه السلام انجام دهند.

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی کشور اضافه کرد: باید دسته‌های شادی و اجرای سرود‌های خیابانی با فاصله گذاری اجتماعی و رعایت نکات بهداشتی در کنار آذین بندی خیابان‌ها و معابر برپا شود.

وی اضافه کرد: قطعاً اگر غدیر بزرگ داشته شده بود محرم اتفاق نمی‌افتاد بنابراین امام حسین علیه السلام و یاران باوفایش شهدای احیای غدیر هستند.

نوشادی تاکید کرد: باید برای غدیر بیشتر از عاشورا و فاطمیه توان گذاشت و نیاز است که برای احیای بیشتر غدیر توان مضاعفی گذاشته شود.

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی کشور افزود: غدیر افضل بر تمام مناسبت‌های تشییع است و در واقع اساس این مذهب بر بزرگداشت این روز یعنی روز عید سعید غدیر استوار است

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 2 =