افتتاح بیمارستان ارتش در سیستان و بلوچستان

فرمانده دانشکده هوانیروز ارتش در مراسم افتتاحیه این بیمارستان گفت: این بیمارستان، ۶۰ تختخوابی و مجهز به دستگاه تنفس مصنوعی و اکسیژن ساز است که قابلیت افزایش به ۱۰۰ تخت را دارد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سرهنگ خلبان رحمانی با اشاره به اینکه ارتش دو بیمارستان صحرایی برای بیماران کرونایی در تهران و اصفهان برپا کرده است، گفت: بیمارستان زاهدان به علت شرایط اقلیمی استان با استفاده از سازه‌های فلزی ظرف ۴ روز ساخته شده و دائمی است.
وی مساحت این بیمارستان را ۶۷۰ مترمربع عنوان کرد و ادامه داد: نیروی زمینی ارتش ظرف دو هفته آینده دو بیمارستان۶۰ تختخوابی دیگر در شهر‌های خاش و زابل همانند بیمارستان زاهدان راه اندازی خواهد کرد.

 

فرمانده نیروی زمینی ارتش نیز در مراسم افتتاحیه این بیمارستان از اهدای ۵ دستگاه مخزن اکسیژن ساز ۳۰، ۲۵ و ۱۰ تنی برای بیمارستان‌های زاهدان، زابل، خاش و سراوان با ارزش ریالی ۲۰۰ میلیارد ریال خبر داد.
امیر حیدری افزود: ۱۲ هزار نیروی آموزش دیده کادر پزشکی ارتش نیز به تناوب وارد استان خواهند شد که در حال حاضر اولین گروه از استان فارس، در زاهدان مستقر شده اند.

 

وی گفت: ارتش برای تسریع در روند درمان بیماران کرونایی، بخشی از بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی امام علی (ع) زاهدان را که هنوز افتتاح نشده تحویل گرفته و در حال خدمت رسانی به این بیماران است.
فرمانده قرارگاه جنوب شرق کشور نیز در این مراسم از امضای تفاهم نامه با شرکت آب و فاضلاب استان در خصوص آبرسانی به روستا‌ها خبر داد و گفت: ارتش ۹۰ کیلومتر از مناطقی را که فاقد آب آشامیدنی بود با اعتبار بیش از ۲۵۰ میلیارد ریال لوله گذاری و آبرسانی خواهد کرد.

 

امیر غلامیان آبرسانی با تانکر به صورت شبانه روزی در هیرمند، هامون و زهک و توزیع ماسک و مواد ضد عفونی کننده را از دیگر اقدامات ارتش جمهوری اسلامی ایران در استان عنوان کرد.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 3 =