کاهش ۲۰ درصدی سفر‌ها

فرمانده پلیس راهور ناجا از کاهش ۲۰ درصدی سفر‌ها در کل کشور نسبت به هفته گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سردار سید کمال هادیانفر با بیان اینکه روند شیوع بیماری ویروس کرونا در موج پنجم شدت بیشتری گرفته و بیش از ۲۳۰ شهر در وضع قرمز و حدود ۱۱۶ شهر در وضع نارنجی است، گفت: همکاران من در تمام مبادی ورودی و خروجی شهر‌ها مستقر هستند و هم به صورت حضوری و هم با کمک دوربین‌های نظارتی به فعالیت مشغولند.
وی با اشاره به اینکه در سومین روز از تعطیلات هستیم و در استان‌های البرز و تهران در ۱۴ مبادی ورودی و خروجی طرح ویژه‌ای در حال اجراست، افزود: خروج پلاک‌های بومی از این دو استان ممنوع است و از ورود پلاک‌های غیر بومی هم به این دو استان جلوگیری می‌شود و نظارت شبانه نیز از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد به وسیله دوربین‌ها در تمام کشور در حال اجراست.
سردار هادیانفر با تشکر از مردم که قوانین محدودیتی را رعایت کرده اند، گفت: با این حال کسانی هستند که قوانین را رعایت نکردند که با تذکر شفاهی و در صورت اصرار با اعمال قانون مواجه شدند.
فرمانده پلیس راهور ناجا ادامه داد: در این چند روز ۳۴۰ هزار وسیله نقلیه در شهر‌های قرمز و نارنجی اعمال قانون شده اند که اثربخشی آن در ده روز آینده قابل مشاهده خواهد بود.
وی افزود: با این حال تردد‌ها نسبت به هفته گذشته در کل کشور ۲۰ درصد کاهش داشته است و در استان تهران و البرز ۳۱ درصد کاهش داشته و تصادفات فوتی نیز ۲۱ درصد کمتر شده است.
سردار هادیانفر با درخواست از مردم برای پرهیز از سفر‌های ضروری گفت: در صورتی که کسی سفر ضروری داشت باید از ناوگان عمومی استفاده کند تا ان شاءالله با همکاری مردم شیوع بیماری به حداقل ممکن برسد.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 1 =