حرم مطهر رضوی باید گفتمان ساز فضای رسانه‌ای باشد

دبیر علمی نخستین جشنواره رسانه‌ای امام رضا (ع)، بارگاه نورانی امام رئوف را یک ابر رسانه و دارای تمام ویژگی‌های یک رسانه مرجع دانست و گفت: این رسانه با چنین ظرفیت بی بدیلی باید گفتمان ساز، جریان ساز و محور فعالیت سایر رسانه‌ها باشد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

دکتر اکبر نصرالهی در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره رسانه‌ای امام رضا (ع) که با حضور تولیت آستان قدس رضوی و جمعی از فعالین حوزه رسانه در سالن همایش‌های تربیت بدنی آستان قدس رضوی برگزار شد، افزود: حرم مطهر رضوی همچون حرم امام حسین (ع) و رویداد‌های مهم اربعین و حج، یک رسانه و بلکه ابر رسانه است و تمام ویژگی‌های یک رسانه را دارد.

او تصریح کرد: پیام رسان و فرستنده این رسانه امام رضا (ع) است و مخاطبان آن تمام مردم از ادیان و مذاهب مختلف هستند، پیام‌های این رسانه نیز موضوعات مهم انسانی همچون رافت، کرامت، علم آموزی، گفتگو، خودسازی و توجه به حقوق بشراست.

نصرالهی افزود: این رسانه با چنین ظرفیت بی بدیلی باید گفتمان ساز، جریان ساز و محور فعالیت سایر رسانه‌ها باشد و ما باید بتوانیم با ابزار‌های رسانه آن را بسط دهیم، چرا که این موضوع مورد توجه خود حضرت رضا (ع) نیز بوده و ایشان در حدیثی فرموده‌اند که «رحمت خدا بر بنده‌ای که امر ما را زنده کند و دانش‌های ما را فراگیرد و به سایرین منتقل کند».

دبیر علمی نخستین جشنواره رسانه‌ای امام رضا (ع) در ادامه گفت: پرونده این جشنواره با برگزاری مراسم اختتامیه بسته شد، اما ادامه مسیر بر عهده شیفتگان و دلدادگان به این امام رئوف است و امیدواریم در جشنواره‌های آتی، با قدرت بیشتری اهداف مدنظر را با تولیدات و انتشار آثار فاخر دنبال شود.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت − 2 =