افزایش تخت‌های بستری کرونایی

استاندار تهران گفت: به معاونت درمان ستاد مقابله با کرونای استان تهران مأموریت داده شد نسبت به افزایش تخت‌های بستری کرونا به ۱۱ هزار تخت اقدام شود.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 “انوشیروان محسنی‌بندپی” در حاشیه جلسه ستاد مقابله کرونای استان تهران در گفتگو با شبکه خبر گفت: متأسفانه هم‌اکنون شاهد افزایش بیماران سرپایی، بستری‌ها و فوتی‌ها هستیم به شکلی که ۹۳۰۰ نفر در بیمارستان‌های استان تهران بستری هستند.

استاندار تهران افزود: در نخستین مصوبه جلسه امروز به معاونت درمان ستاد مقابله با کرونای استان تهران مأموریت داده شد نسبت به افزایش تخت‌های بستری کرونا به ۱۱ هزار تخت اقدام شود. در این راستا نیز باید از ظرفیت بیمارستان‌های دانشگاهی، تأمین اجتماعی و نیرو‌های مسلح استفاده شود تا از این طریق اطمینان حاصل شود که از بستری بیماری در استان تهران خودداری نخواهد شد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر باید افزایش کلینیک‌های سرپایی در همه بیمارستان‌های استان تهران در دستور کار قرار گیرد و ظرفیت آنها به دو برابر افزایش پیدا کند تا خدمات به مراجعان سرپایی افزایش یابد.

محسنی‌بندپی با تأکید بر اینکه جامعه و به ویژه کسبه کشش اعمال محدودیت‌های دیگر را ندارند، افزود: لازم است در این مرحله خود کسبه با همکاری و مشارکت در زمینه مقابله با خیز پنجم این بیماری اقدام کنند.

وی با اشاره به تأمین منابع مالی برای بیمارستان‌ها گفت: در بحث نقدینگی بیمارستان‌ها بیمه‌ها مکلف هستند مطالبات را پرداخت کنند چرا که این مطالبات در حقیقت مطالبات کارکنان است و البته بیمارستان‌ها نیز نیازمند نقدینگی هستند تا نسبت به تأمین تجهیزات و تأمین منابع مالی تجهیزات اقدام کنند که نیاز است وزارت بهداشت و دولت در این حوزه کمک‌های لازم را انجام دهند.

استاندار تهران با اشاره به تداوم شرایط موجود ظرف یک هفته تا ۱۰ روز آینده گفت: هم‌اکنون  شاهد افزایش مراکز تجمیعی واکسن به بیش از ۹۰ مرکز هستیم. با توجه به جمعیت یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفری بالای ۶۰ سال در استان تهران از وزارت بهداشت درخواست می‌کنیم ادمین سامانه الکترونیکی ثبت‌نام واکسن را به دانشگاه‌های علوم پزشکی تفویض اختیار کنند تا نوبت دهی توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی انجام شود تا شاهد مراجعه بدون نوبت و تجمع در مراکز نباشیم.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 2 =