برگزاری آزمون کارشناسی ارشد از فردا

آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ از فردا (چهارشنبه) به مدت سه روز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

 آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ در نوبت صبح روز‌های چهارشنبه (ششم مرداد)، پنجشنبه (هفتم مرداد) و جمعه (هشتم مرداد) سال ۱۴۰۰ و براساس اطلاعات مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون رشته امتحانی مربوط برگزار خواهد شد.

تعداد ۳۶۷ داوطلب آزمون ارشد اعلام کرده‌اند که به کرونا مبتلا هستند، محل برگزاری آزمون متقاضیان با توجه به شهرستان درج شده در بند ۳۷ تقاضانامه ثبت‌نامی آنان تعیین شده است. تعداد شهر‌های میزبان‌برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ به نسبت سال گذشته ۱۲۴ درصد و تعداد حوزه‌ها حدود ۵۶ درصد افزایش داشته است.

همچنین تعداد ۶۳۴ هزار و ۵۴ داوطلب آزمون در کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ شرکت کردند که ۵۳ درصد آنها را زنان تشکیل می‌دهند.

در روز اول برگزاری آزمون تعداد ۷۲ هزار و ۳۰۶ داوطلب در ۳۴ رشته، در روز دوم ۳۰۵ هزار و ۹۱۳ داوطلب در ۶۳ رشته و در روز سوم نیز تعداد ۲۵۵ هزار و ۸۳۵ داوطلب در ۶۳ رشته امتحانی آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ رقابت خواهند کرد.

سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد که براساس، آخرین اطلاعات درباره راه­‌های انتشار ویروس کرونا و مخاطرات احتمالی آن در حوزه­‌های برگزاری آزمون، انتظار می‌رود داوطلبان موارد زیر را مدنظر قرار داده و برای حفظ سلامتی خود، سایر متقاضیان و خانواده­‌های خود، آن را رعایت کنند.

سازمان سنجش خطاب به داوطلبان کنکور ارشد توصیه کرد:

۱- زمان مناسب منزل تا حوزه امتحانی را برآورد و به موقع در محل آزمون حضور یابید. حوزه برگزاری آزمون از ساعت ۶:۳۰ صبح روز برگزاری آزمون آماده حضور شما خواهد بود.

۲- برای پیشگیری از تجمع، حضور خود را به دقایق پایانی موکول نکنند.

۳- از تردد بی ­مورد در محل آزمون جدا خودداری کنید.

۴- هنگام ورود و خروج به حوزه با دیگر متقاضیان فاصله مناسب (حداقل یک متر) را حفظ کنید.

۵- همراه داشتن ماسک ۳ لایه معمولی (بدون فیلتر) و استفاده صحیح از آن (از بالای بینی تا زیر چانه)، از ابتدای ورود به حوزه برگزاری آزمون تا پایان برگزاری آزمون و خروج از حوزه امتحانی الزامی است.

۶- برای بازرسی بدنی و تطبیق عکس با فرد متولی همکاری کنید.

۷- از تماس دست­‌ها با چشم، دهان و بینی در حین آزمون جدا خودداری کنند.

۸- هنگام عطسه یا سرفه کردن از دستمال کاغذی استفاده کنید. در صورتی که دستمال وجود نداشت از قسمت داخلی آرنج استفاده کنید).

۹- در صورت داشتن سوال ضروری از عوامل اجرایی در طول برگزاری آزمون حتما با رعایت فاصله مناسب و داشتن ماسک اقدام به صحبت کنید.

۱۰- به پیام‌هایی که حاوی نکات اجرایی و بهداشتی است و درجلسه آزمون از بلندگو پخش می‌شود با دقت گوش کرده و به آن عمل کنید.

۱۱- سعی کنید از تماس دست با سطوحی که اغلب لمس می­‌شود نظیر صندلی­‌ها، دستگیره درب­­‌ها و شیرآلات سرویس بهداشتی و … خودداری کرده و از دستمال کاغذی استفاده کنید.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 2 =