ایران اقتصاد خود را به مذاکرات برجام گره نمی‌زند

دکتر حسین امیرعبداللهیان و خانم “نالدی پاندور” وزیر همکاری و روابط بین‌الملل آفریقای جنوبی در نشستی به گفتگو در خصوص روابط دوجانبه نشست.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

وزیر امورخارجه کشومان در نیویورک در ادامه دیدار‌های روز جمعه و در حاشیه هفتاد و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد با خانم نالدی پاندور وزیر همکاری و روابط بین‌الملل آفریقای جنوبی دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار ضمن تشکر از پیام‌های تبریک رییس‌جمهور و دولت آفریقای جنوبی به رییس‌جمهور و وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران، روابط میان دو کشور را بسیار خوب توصیف و تصریح کرد که هیچ مشکلی در روابط میان ایران و آفریقای جنوبی وجود ندارد.

دکتر امیرعبداللهیان با اشاره سابقه حمایت دو کشور از یکدیگر در مجامع بین‌المللی، برای برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی میان ایران و آفریقای جنوبی اعلام آمادگی کرد.

وزیر امور خارجه سیاست خارجی دولت جمهوری اسلامی را سیاستی عملگرایانه خواند و گفت ایران به مذاکرات برجام بازمی‌گردد، اما اقتصاد خود را به این مذاکرات گره نمی‌زند و در صورتی که طرف‌های مقابل به اجرای تعهدات خود بازگردند، ایران نیز چنین خواهد کرد.

وزیر خارجه آفریقای جنوبی نیز ضمن تبریک انتصاب دکتر امیرعبداللهیان، بر علاقمندی کشورش به همکاری و گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد.

خانم نالدی پاندور با بیان اینکه همکاری‌های بسیار خوبی در حوزه‌های علمی و فناوری میان دو کشور شکل گرفته، گفت در سفرش به ایران شاهد پیشرفت‌های بسیار خوب ایران در زمینه‌های مختلف به خصوص حوزه‌های علنی و فناوری بوده است. وی فعالیت‌های معدنی و حوزه گردشگری را از دیگر زمینه‌های گسترش همکاری میان دو کشور برشمرد.

وزیر خارجه آفریقای جنوبی با بیان اینکه عمیقا آرزومند به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته‌ای است، گفت این کشور خواهان رفع تحریم‌ها علیه ایران است.

وی در پایان تصریح کرد که آفریقای جنوبی خواستار همکاری‌های گسترده‌تر دوجانبه و همچنین تماس‌های میان مردم دو کشور و همکاری دوجانبه در مجامع بین‌المللی است.

 

همچنین حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان با وزیر امور خارجه فرانسه نیز درباره مسائل مورد علاقه و بازگشت به مذاکرات برجام به گفتگو نشست.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =