در ادامه دیدارهای وزیر امورخارجه در نیویورک

وزیر امورخارجه در چهارمین حضور خود در نیویورک با همتایان اروپایی و نماینده سازمان ملل در خصوص مسائل منطقه ای و برجام دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

حسین امیرعبداللهیان امروز جمعه (به وقت محلی) در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در دیدار با “برونو رودریگز ” همتای کوبایی خود تحریم‌های آمریکا علیه این کشور را به شدت محکوم‌کرد.

او با رودریگز درخصوص روابط دوجانبه، به ویژه همکاری‌های تجاری، به بحث و تبادل نظر پرداختند.

وزیر امور خارجه ایران در این دیدار ضمن تقدیر از همکاری‌های نزدیک میان دو کشور به ویژه در پروژه تولید مشترک واکسن کرونا، تصریح کرد: آنچه در گذشته روابط ساخته شده است، سرمایه‌ای برای امروز و فرداست و اکنون کوبا برای جمهوری اسلامی ایران یک شریک راهبردی با تمامی الزامات و ابعاد آن است و ایران برای توسعه روابط با کوبا هیچ سقفی قائل نیست.

امیرعبداللهیان همچنین تأکید کرد که دولت ایران به عنوان یک دولت عملگرا، به دنبال عملیاتی کردن توافق‌های قبلی است و از همین رو از وزیر خارجه کوبا دعوت می‌کند تا ضمن سفر به ایران بتوان توافق‌های قبلی را مرور کرده و نقشه راه روابط را تنظیم‌کرد.

وزیر خارجه کوبا نیز در این دیدار با بیان اینکه این کشور برای گسترش همکاری‌ها با ایران در حوزه‌های بهداشتی و کشاورزی آمادگی دارد، از حوزه‌های فناوری و ماشین‌های سنگین به عنوان دیگر بخش‌هایی یاد کرد که از ظرفیت لازم برای همکاری‌های بیشتر برخوردارند.

رودریگز با اشاره به اینکه می‌بایست چالش‌های اقتصادی روابط را برطرف کرد تا شاهد توسعه بیشتر باشیم، تصریح کرد که تنها از طریق همکاری نزدیک دو کشور می‌توان تحریم‌های ظالمانه آمریکا را شکست داد.

همچنین وزیران امور خارجه کشورمان با همتایانی از پرتغال، نروژ و نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه در حاشیه هفتاد و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه در چهار روز حضور خود در نیویورک به بیش از ۴۰ نفر از مقام‌های کشور‌های حاضر در مجمع عمومی سازمان ملل دیدار و گفتگو و تبادل‌نظر کرد. طبعا بخش زیادی از گفتگو‌های امیرعبداللهیان درباره روابط دوجانبه و مسائل مختلف و عمده اظهارنظر‌ها درباره مذاکرات هسته‌ای در دیدار وزیران خارجه کشور‌های عضو برجام بوده است.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − سیزده =