ایلام یکی از قله های دفاع مقدس است

رئیس جمهور در ادامه برنامه های چهارمین سفر استانی با حضور در نشست شورای اداری استان ایلام بر استفاده از ظرفیت های گردشگری و طبیعی و تکمیل زیرساخت های ارتباطی استان ایلام تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 حجت الاسلام و المسلمین رئیسی شامگاه جمعه دوم مهر در جلسه شورای اداری استان ایلام گفت: این استان به عنوان یکی از خطوط مقدم دفاع مقدس باید مورد توجه همه دولتمردان در همه سطوح قرار داشته باشد.

سید ابراهیم رئیسی با بیان اینکه توسعه باید در پرتو عدالت اجتماعی صورت بگیرد افزود: توسعه باید در پرتو عدالت اجتماعی باشد در اینصورت همه آحاد مردم مزه شیرین آنرا می‌چشند.

رئیسی گفت: عدالت را باید در میدان عمل اجرا کرد و تنها با سخنرانی و خطابه امید چندانی به عملیاتی شدن آن احساس نمی‌شود.

وی افزود: برای اجرای عدالت باید شاخص داشت و مهمترین شاخص در این حوزه اجرای قانون و قانونمداری همگان است.

رئیس جمهور گفت: نزدیک‌ترین شاخص به اجرای عدالت، سند آمایش سرزمین است و دولت سیزدهم بر این اساس بیشترین بودجه را در لایحه ۱۴۰۱ به مقوله آمایش سرزمین معطوف خواهد کرد چرا که اعتقاد داریم در صورت اجرا، عدالت با موفقیت بیشتری محقق می‌شود.

عقب ماندگی ها باید جبران شود

رئیسی بر لزوم جبران عقب ماندگی‌های کشور تاکید کرد و اظهار داشت: برخی استان‌ها در این زمینه نیازمند حمایت ویژه هستند و باید از نگاه سلیقه‌ای در توزیع اعتبارات برای کمک به مناطق کمتر برخوردار به شدت پرهیز شود.

وی یادآور شد: تقسیم عادلانه ثروت‌ها و ظرفیت‌های کشور نیازمند کار کارشناسی است و مناطق مختلف کشور باید بصورت یکسان از این مواهب بهره‌مند شوند.

 

بهترین شاخص برای اجرای عدالت قانون است

رئیس جمهور در شورای اداری استان ایلام: عدالت در سخن گفتن راحت است، اما باید در میدان اجرا شود. برای اجرای عدالت باید شاخص داشته باشیم و امروز بهترین شاخص، قانون مداری است.

 

رئیس جمهور افزود: حمایت از مدیران شجاع، وظیفه همگان است. مدیرانی که تحریم را دور می زنند و توانایی رقم زدن کاری برای مردم را دارند باید حمایت شوند.

 

رئیسی گفت: رمز موفقیت ما در موضوع مقابله با کرونا این بود که رهبری همه ظرفیت‌های نظام را پای کار آوردند. اکنون نیز برای حل مشکلات باید همه ظرفیت‌های کشور را در نظر بگیریم. دولت مردمی یعنی اینکه در همه امور باید مردم شریک باشند.

 

رئیس جمهور اضافه کرد: به برکت انقلاب اسلامی خدمات بسیاری در اقصی نقاط کشور انجام گرفته است، اما همچنان با نقطه مطلوب فاصله داریم که می‌طلبد با کار جهادی و خالصانه در جهت رفع دغدغه‌های اقشار ضعیف جامعه گام برداریم.

رئیسی ایلام را از قله‌های دفاع مقدس توصیف کرد و گفت: ایلامیان در عرصه‌های مختلف همواره در جهت دفاع از ارزش‌های انقلاب پیشگام بوده اند و باید این ویژگی در خدمات رسانی مورد توجه قرار گیرد.

رئیس جمهور در ادامه به معضل حاشیه نشینی در شهر‌ها اشاره کرد و گفت: باید کارخانه بزرگ اقتصاد در مناطق روستایی احداث شود تا مناطق حاشیه‌ای شهر‌ها اینگونه تشکیل و توسعه پیدا نکنند.

وی با اشاره به بازدید امروز یکی از مناطق حاشیه شهر ایلام گفت: حاشیه نشینی تنها مشکل این استان نبوده بلکه در عمده شهر‌های کشور وجود دارد.

وی اظهار کرد: در این زمینه باید مشکلات روستا‌ها رفع و با راه اندازی کارخانه‌های اقتصادی و فراهم کردن فرصت شغلی برای مردم از رشد حاشیه نشینی جلوگیری شود.

حجت الاسلام و المسلمین در ادامه با تاکید بر اینکه گام‌های اساسی برای توسعه استان باید برداشته شود، افزود: باید با کمک مردم و شما مسوولان استان کار‌هایی متفاوت از گذشته انجام شود.

 

وی گفت: مسایل و مشکلات ایلام ضمن اینکه به اعتبار نیاز دارد، ولی در راس آن‌ها نیازمند مدیریت موفق است.

وی ادامه داد: مدبران باید برای رفع مشکلات فعالیت متفاوتی داشته باشند چراکه برخی کار‌ها پیچیده نبوده و بجای بودجه و اعتبار نیازمند مدیریت توانمند است.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه کار در دولت کنونی کار جهادی و متفاوت می‌طلبد افزود: اقتضای امروز کشور کار جهادی است تا مشکلات رفع شوند.

 

او گفت: مشکلات و موضوعات مطرح شده را قبول دارم، اما برداشت من این است که اگرچه بودجه، امکانات و نیروی انسانی مهم است، اما بالاترین نقش در موفقیت، نقش مدیر است. برخی از مشکلات، آنقدر‌ها پیچیده نیست که نیاز به بودجه یا اعتبار یا امکانات ویژه‌ای داشته باشد، بلکه با یک تصمیم صحیح قابل حل است.

وی به سامانه گرمسیری اشاره کرد و گفت: عدم تحقق این طرح موجب خسارت می‌شود بطوریکه وقتی یک طرح عمرانی تعدیل می‌خورد موجب خسارت خواهد شد.

وی بیان کرد: دولت به مقوله فرهنگ و هنر توجه ویژه دارد و اقدام‌هایی نیز در این زمینه انجام داده و در دست اقدام دارد.

رئیس جمهور همچنین با ذکر اینکه انتخاب مسوولان و مدیران استانی نیست، افزود: استان‌های غرب کشور از جمله ایلام دارای چهره‌های فرهیخته و صاحب نظری بوده و از ظرفیت نخبگان استفاده می‌شود و مهمترین اصل در انتصابات توجه به نیرو‌های کارآمد است.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی صبح روز جمعه دوم مهر در چهارمین سفر استانی خود از طریق فرودگاه شهدای ایلام وارد این استان شد و مورد استقبال رسمی نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه، استاندار، نمایندگان ایلام در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان اجرایی و انتظامی استان قرار گرفت.

دیدار با مردم و نخبگان، حضور در جلسه شورای اداری و نشست خبری با اصحاب رسانه از دیگر برنامه‌های رئیس‌جمهوری در استان ایلام است.

رئیس جمهوری پیش از این به استان‌های خوزستان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی سفر کرده است.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 3 =