با کسب سهمیه جهانی هندبال تیم بانوان ایران چهارم آسیا شد

تیم ملی هندبال زنان ایران در جایگاه چهارم هجدهمین دوره رقابت‌های هندبال قهرمانی زنان آسیا ایستاد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 تیم ملی هندبال زنان ایران که برای نخستین بار به جمع ۴ تیم برتر رقابت‌های هندبال قهرمانی زنان آسیا راه یافته و با این موفقیت، سهمیه رقابت‌های جهانی را به دست آورده بود، امروز (شنبه سوم مهر) در دیدار رده بندی قهرمانی آسیا مقابل تیم قزاقستان به میدان رفت که در پایان متحمل شکست شد.

ملی پوشان که همانند چند بازی قبل بدون داشتن مربیان خود روی نیمکت، به زمین مسابقه می‌رفتند، این دیدار را بسیار خوب شروع کردند و در دقیقه ۱۸ بازی با نتیجه ۱۳ بر ۱۱ از حریف پیش بودند، اما در نهایت با نتیجه ۳۳ -۳۸ بازی را واگذار کرده و در رده چهارم این رقابت‌ها قرار گرفتند.

تیم ملی هندبال زنان ایران برای نخستین بار با راهیابی به جمع ۴ تیم برتر رقابت‌های هندبال قهرمانی زنان آسیا، سهمیه حضور در رقابت‌های قهرمانی اسپانیا را به دست آورده است. کسب سهمیه جهانی، راهیابی به جمع چهار تیم برتر و حضور در نیمه نهایی رقابت‌های آسیایی برای نخستین بار، بهترین عملکرد تیم ملی هندبال زنان کشورمان در میادین آسیایی محسوب می‌شود.

پیش از این دیدار، اردن و سوریه برای رده هفتم و ازبکستان و هنگ کنگ برای جایگاه پنجم به زمین رفتند که در پایان اردن ۲۲ بر ۲۱ سوریه را شکست داد و هفتم شد و ازبکستان با شکست ۲۸ بر ۲۵ هنگ کنگ جایگاه پنجم این دوره از رقابت‌ها را به دست آورد. در دیدار نهایی این رقابت‌ها نیز ژاپن و کره جنوبی به مصاف هم می‌روند.

هجدهمین دوره رقابت‌های هندبال قهرمانی زنان آسیا به میزبانی اردن برگزار شد و ملی پوشان کشورمان صبح فردا به ایران باز می گردند.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − ده =