اختصاص چهار رام قطار برای زائران اربعین – طبس نیوز

اختصاص چهار رام قطار برای زائران اربعین

مدیرعامل شرکت راه آهن گفت: چهار رام قطار فوق‌العاده علاوه بر قطارهای روزانه، از مبدأ خرمشهر تا اهواز و اهواز تا تهران و مشهد برای سهولت در جابه‌جایی زائران اربعین حسینی در نظر گرفته شده است.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 سعید رسولی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی امروز (چهارشنبه، ۷ مهر) در نشست ستاد اربعین که با حضور فرمانده ناجا در پایانه مرزی شلمچه برگزار شد، گفت: وزارت راه و شهرسازی با فراهم کردن امکانات لازم شرایط را برای تسهیل در روند بازگشت زائران اربعین حسینی از مرز شلمچه فراهم کرده است.

وی افزود: ۲ قطار روزانه زائران اربعین و افرادی که نتوانستند به عراق سفر کنند را از شلمچه تا خرمشهر و از خرمشهر تا اهواز رایگان جابه‌جا می کنند.

مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی با بیان اینکه شیوه‌نامه‌های بهداشتی در قطارها در نظر گرفته شده است، گفت: توزیع غذای گرم و آب آشامیدنی به صورت رایگان بین زائران در قطار در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: تهیه بلیت برای مسافرانی که از تهران عازم مقصدهای دیگر هستند توسط راه آهن جمهوری اسلامی برای زائران در نظر گرفته شده تا آنها بدون مشکل به شهرهای خود بازگردند.

رسولی ادامه داد: با توجه به ازدحام جمعیت در مرز شلمچه تمامی امکانات برای تسهیل در بازگشت زائران به ویژه آنهایی که از مرز موفق به عبور نشدند توسط راه‌آهن کشور فراهم شده است.

۷ هزار نیرو امنیت زائران اربعین را در مرزهای خوزستان و ایلام تأمین می‌کنند

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی نیز در ابن نشست گفت: بیش از ۷ هزار نیرو امنیت زائران اربعین حسینی را در مرزهای خوزستان و ایلام تأمین و وظیفه برقراری نظم در پایانه ها را برعهده دارند.

سردار حسین اشتری افزود: همکاران ما در ناجا با تمام توان تمهیدات لازم را از نقطه صفر مرزی و در تمامی مسیرهای ارتباطی منتهی به پایانه‌های مرزی اندیشیده تا زائران پس از ورود به خاک کشور بدون مشکلی به شهرهای خود بازگردند.

وی ادامه داد: همه تلاش ما به سلامت رسیدن زائران به شهرهای خود است و تمهیدات لازم در این خصوص اتخاذ شده است.

فرمانده ناجا گفت‌: خوشبختانه با افرایش گیت‌های ورودی در ۲ پایانه مرزی شلمچه و مهران، روند بازگشت زائران به کشور تسهیل شده و اکنون در کمترین زمان ممکن زائران وارد کشور می شوند.

سردار اشتری خواستار احتیاط زائران در مسیر بازگشت به ویژه در جاده‌ها شد و افزود: زائران هنگام ورود به کشور از عجله و شتاب خودداری کنند و هموطنان عزیز که با خودروی شخصی به مرزها مراجعه کرده‌اند با استراحت کامل به مکان‌های تعیین شده به مسیر خود ادامه دهند تا در صحت و سلامت و بدون حادثه به محل زندگی خود باز گردند.

وی با اشاره به تقویت زیرساخت ها در مرزهای کشور در سال‌های آینده افزود: ناجا زیرساخت‌های لازم برای ایجاد امنیت و تسهیل در روند تردد زائران به ویژه در مرز شلمچه را تقویت خواهد کرد.

وی خواستار حمایت دولت در تقویت زیر ساخت‌ها به ویژه در مرزهای خوزستان شد و گفت‌: پیاده روی اربعین به عنوان همایش بزرگ مسلمانان نیارمند نگاه ویژه است.

زیرساخت‌ مرزهای شلمچه و چذابه باید تقویت شود

استاندار خوزستان گفت: زیرساخت‌های خدماتی در مرزهای شلمچه و چذابه خوزستان برای استقبال از زائران اربعین حسینی در سال‌های آینده به تقویت نیاز دارد.

صادق خلیلیان بیان کرد: ارایه خدمات به زائران در مرز شلمچه روند مطلوبی دارد و این خدمات تا برگشت آخرین زائر به کشور ادامه خواهد یافت.

وی افزود: وضعیت جابه‌جایی زائران در عراق در شأن زائران ایرانی نیست و باید ظرفیت‌های حمل و نقلی را در سال‌های بعدی برای جابه‌جایی مناسب زائران در کشور عراق فراهم کنیم.

خلیلیان گفت: مرز بین‌المللی شلمچه به عنوان مرز مسافری و تجاری دارای کمبودهای زیادی است به ویژه در بخش تجارت که کلید توسعه اقتصادی منطقه است باید ساختارهای متناسب در آن ایجاد شود.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت − 4 =