ایجاد ۵۵ هزار شغل روستایی در یکسال – طبس نیوز

ایجاد ۵۵ هزار شغل روستایی در یکسال

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: در یک سال گذشته با اعتبار ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان برای ۵۵ هزار نفر فرصت شغلی در قالب حمایت از اشتغال روستایی ایجاد شده است.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 “اصغر نورالله زاده” امروز(پنجشنبه) در کرمانشاه در بازدید از طرح پرورش ماهی ۳۰۰ تنی روستای “دشه پاوه” افزود: یکی از راهبرد‌های صندوق کارآفرینی امید برای حمایت از تولیدات داخلی طرح “هر روستا یک محصول” است که در این برنامه از محصولات برند دارای مزیت روستا‌ها به منظور اشتغالزایی حمایت مالی شده است.

او گفت: اکنون در ۳۵۴ روستای داری مزیت و برند سطح کشور با اعتبار ۱۵۴ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت پرداخت می‌شود.

او در ادامه به افتتاح ۲۳ مزرعه پرورش ماهی در روستای داریان پاوه همچنین بازدید خود از پرورش ماهی ۳۰۰ تنی در روستای “دشه هانی کوان” اشاره کرد و گفت: با توجه به استعداد و مزیت منطقه و همچنین اشتیاق و شور و شوق مردم اورمانات برای کار و تلاش در حوزه آبزیان و پرورش ماهی حمایت مالی انجام می شود.

نورالله زاده یکی از برنامه‌ها و طرح‌های مورد حمایت صندوق کارآفرینی امید در اورامانات را تکمیل زنجیره تولید، مرکز فرآوری بسته بندی و توزیع اعلام کرد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید همچنین یکی از برنامه‌های در دستور کار این صندوق را توسعه و رسیدگی به مناطق آسیب دیده از هشت سال جنگ تحمیلی اعلام کرد و افزود: مردم پاوه و اورامانات یکی از این مناطق است که صندوق کارآفرینی امید برای حفظ اشتغال و توسعه و جبران آسیب‌ها این منطقه از برنامه‌های توسعه، کسب و کار آن حمایت می‌کند.

شهرستان پاوه با بیش از ۶۰ هزار جمعیت در ۱۲۰کیلومتری شمال غربی کرمانشاه واقع شده است.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − دوازده =