عراق بهبود روابط کشورهای بزرگ منطقه را خواستار شد – طبس نیوز

عراق بهبود روابط کشورهای بزرگ منطقه را خواستار شد

رئیس جمهور عراق با بیان اینکه بهبود روابط کشورهای بزرگ منطقه بر اسقرار و ثبات عراق تاثیر گذار است، گقت: گفتگو‌های در حال انجام بین ایران و عربستان سعودی رو به پیشرفت‌ است.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

در حالیکه قرار است انتخابات پارلمانی عراق تا یازده روز دیگر، ۱۸ مهر ۱۴۰۰ (۱۰ اکتبر ۲۰۲۱) برگزار شود، “برهم صالح” رئیس جمهور عراق اعلام کرد روند گفتگو‌های در حال انجام بین ایران و عربستان سعودی پیشرفت‌های خوبی داشته، اما همچنان برخی از چالش‌ها را پیش روی خود دارد.

رئیس جمهور عراق در گفتگویی با شبکه العربیه این کشور گفت: گفتگوی ایران و عربستان سعودی پیشرفت قابل توجهی داشته، اما برخی از چالش‌ها همچنان پا برجا است و امیدواریم در سایه گفتگوی مداوم گشایش بزرگی به وجود آید.

برهم صالح به نقش ایران در حل مشکلات منطقه‌ای اشاره کرد و گفت: منطقه (خاورمیانه) نیازمند این گشایش است، زیرا بهبود روابط کشورهای بزرگ منطقه بر استقرار و ثبات منطقه و در مجموع به استقرار و ثبات عراق و سوریه تاثیر گذار است.

رئیس جمهور عراق ضمن استقبال از مذاکرات تهران و ریاض و دعوت از دیگر کشورهای منطقه از جمله ترکیه و سوریه برای پیوستن به مذاکرات صلح آمیز تأکید کرد: عراق و منطقه به گفتگو بین ایران و عربستان نیاز دارد.

 

وی گفت: برخی چالش‌ها وجود دارد اما نسبت به حل آنها از طریق ادامه گفتگوها امیدواریم.
وی در عین حال خواهان دستیابی چهار کشور عراق، ایران، ترکیه و سوریه به راه حلی ریشه‌ای برای مشکل آب و حق آبه فیما بین شد.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + 7 =