نیازمند مدیریت تحول‌خواه هستیم – طبس نیوز

نیازمند مدیریت تحول‌خواه هستیم

رئیس جمهوری گفت: امروزه باید جریان تحول خواهی در کشور راه بیفتد و بسیاری از فرآیند‌های پیچیده و بروکراسی‌های اداری تغییر کند که مهمترین پیش نیاز آن در گام نخست تغییر در نگرش‌ها است.

 حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی شامگاه جمعه در نشست شورای اداری استان بوشهر در جریان ششمین سفر استانی دولت سیزدهم به استان بوشهر اظهار داشت: ظرفیت‌های استان بوشهر فراوان است و باید از این ظرفیت‌ها برای رشد و توسعه استان استفاده شود.

وی با تاکید بر اینکه باید استان بوشهر متحول شده و وضعیت موجود به وضعیت مطلوب تغییر یابد افزود: باید تعریف درستی از وضعیت موجود داشته باشیم و باید به نقطه مطلوب حرکت کنیم. این حرکت نیازمند یک سری مقدمات از جمله بودجه، مدیریت و کار جهادی است.

رئیس جمهور به نقش مهم و محوری مدیریت تحول‌خواه و تحول‌آفرین را در تغییر بسیار مهم دانست و اضافه کرد: مدیری که اراده کند و برای تحول اقدام کند می‌تواند تحول آفرین باشد.

وی تحول را شامل تحول شناختی، تحول نهادی و تحول فرآیندی دانست و بیان کرد: بروکراسی ادارای مانع از تغییر می‌شود و برای تغییر در وضعیت موجود باید در همه زمینه‌ها تحول را شاهد باشیم.

 رئیسی تصریح کرد: ما می‌توانیم با همین نیروی انسانی، بودجه و مدیریت‌های کارآمد کار‌های بزرگی را انجام دهیم و باید در شناخت و نهاد تحول ایجاد کنیم و نظام اداری کارآمد را در کشور ایجاد کنیم.

رئیس جمهور تاکید کرد: این تحول در همین سیستم باید انجام شود. باید ذهنیت افراد تغییر کند. جریان تحول‌خواهی در یک شرایط عادی محقق نمی‌شود.

بوشهر می‌تواند بهتر از این باشد

وی ادامه داد: بوشهر می‌تواند بهتر از این باشد و مردم انتظار دارند کاری کنیم که بوشهر بهتر از این باشد و مردم نسبت به وضع موجود راضی نیستند. به کشور و رهبری علاقه دارند، ولی خواستار بهبود وضعیت هستند.

رئیسی با بیان اینکه تحول نیازمند اقدام توسط مدیران است، خاطرنشان کرد: باید کاری متفاوت از قبل انجام دهیم؛ نه مثل چهل سال گذشته. باید با روحیه جهادی و انقلابی کار‌های بزرگ را انجام دهیم.

وی ادامه داد: در صنایع نظامی بیشترین تحریم‌ها را داریم، ولی در همین حوزه بیشترین موفقیت‌ها را داشته‌ایم. در صنایع هسته‌ای با بیشترین تحریم‌ها روبرو بودیم، ولی به خاطر انگیزه تحولی شاهد کار‌های بزرگی هستیم.

رئیس جمهور تاکید کرد: ما موشک می‌سازیم، ولی در خودروسازی مشکل داریم چرا که در خودروسازی مدیریت موشک‌سازی را وارد نکرده‌ایم. با تلاش مدیران باید شرایط دیگری رقم بخورد.

وی افزود: قبل از سفر به استان‌ها جلسات متعددی برگزار می‌شود و تصمیمات اتخاذ و مصوب می‌شود و باید این تصمیمات دنبال شود تا به نتیجه برسد.

 رئیسی به مشکل نخلداران استان بوشهر اشاره کرد و ادامه داد: اگر آب سد به نخیلات برسد مشکل آب آن‌ها حل می‌شود. این کار جهادی نیاز دارد که هر چه سریع‌تر تکمیل شود و به نتیجه برسد.

وی افزود: برخی از مسائل قابل حل است و فقط نیازمند عزمی جهادی و انقلابی است و مدیران باید با جدیت مسائل را ندبال کنند.

لزوم رفع مشکل آب

رئیس جمهور آب را یکی از مسائل مهم استان بوشهر دانست و اضافه کرد: استان بوشهر ۷۰۰ کیلومتر با خلیج فارس مرز دارد، ولی همچنان مشکل آب دارد. راه حل آن شیرین‌سازی آب دریا است و باید سریع‌تر انجام شود.

وی با اشاره به اینکه بخشی از آب استان بوشهر باید از طریق نیروگاه اتمی بوشهر تامین شود، تصریح کرد: باید مشکل آب مورد نیاز مردم حل شود. این مسئله دست‌نیافتنی نیست. هر چه سریع‌تر باید این مشکل حل شود.

 رئیسی تاکید کرد: نیروگاه اتمی بوشهر باید حداکثر ظرفیت تولید آب شرب برای مردم استان بوشهر را در دستور کار قرار دهد.

وی خاطرنشان کرد: باید اقدامات لازم برای تامین حداقل ۱۰ هزار مگاوات برق هسته‌ای در کشور صورت بگیرد و از صنعت هسته‌ای به صورت صحیح استفاده کنیم تا برق مورد نیاز تامین شود.

ساماندهی وضعیت ته‌لنجی

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه بخشی از صنایع باید یرای خودشان نیروگاه برق بزنند اظهار داشت: صنایع باید نیروگاه مستقل برای خود احداث کنند تا مشکل برق نداشته باشیم.

وی با بیان اینکه در انبار‌های اموال تملیکی وضعیت خوبی را شاهد نبودیم، گفت: حداکثر ظرف سه ماه باید وضعیت انبار‌ها مشخص شود و بازنگری در قانون نیز صورت گیرد.

 رئیسی خواستار رسیدگی سریع به مسائل خارگ شد و افزود: مردم خارگ مقاومت کردند و وظیفه داریم به آن‌ها خدمت کنیم.

وی خواستار ساماندهی وضعیت ته‌لنجی تا ۱۰ روز آینده شد و بیان کرد: باید قوانینی مناسبی تدوین شود که این مشکلات حمل و نقل کالا‌ها پس از ترخیص نباشیم. مشخص شود چه افرادی به چه صورتی و به چه میزانی می‌توانند استفاده کنند.

رئیس جمهور بر توسعه پرورش میگو در استان بوشهر تاکید کرد و ادامه داد: از همه مدیران می‌خواهیم که مصوبات جلسه با جدیت دنبال کنند تا در سریع‌ترین زمان اجرایی شود.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + 8 =