گشایش‌هایی برای کشور در راه است

رئیس‌جمهوری گفت: آینده کشور را بسیار روشن می‌بینم و گشایش‌هایی برای کشور در حال اتفاق افتادن است.

 به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید ابراهیم رئیسی شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان فارس به تشریح مواردی از یکصد مصوبه سفر به این استان و برنامه‌های دولت برای گره‌گشایی از مشکلات استان اشاره کرد و گفت: در دیدار با مقام معظم رهبری به این موضوع اشاره کردم و ایشان فرمودند که به این نگاه (آینده روشن کشور) عمیقا اعتقاد دارم که البته تحقق آن به دست توانای شما عزیزان بستگی دارد.

ماموریت رئیس‌جمهوری به مسئولان برای ساماندهی اطراف حرم‌های مطهر در شیراز
رئیس‌جمهوری در جلسه شورای اداری استان فارس به وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و استاندار فارس ماموریت داد که نسبت به ساماندهی اطراف حرمین شریفین (حرم‌های مطهر حضرت شاهچراغ و حضرت سید علاء الدین حسین بن موسی الکاظم (ع) اقدام کنند.
وی اظهار داشت: وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این سفر بازدیدی از طرح توسعه حرم مطهر شاهچراغ داشته است و انشالله با کمک مردم و مسئولان، باید اطراف حرم‌های مطهر ساماندهی شوند.

اهمیت تکمیل طرح‌های نیمه تمام
رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت تکمیل طرح‌های نیمه تمام در استان‌ها تاکید کرد و گفت: تا طرح نیمه‌تمام وجود دارد نباید سراغ طرح جدیدی رفت و کار‌های نیمه تمام را باید تکمیل کرد.
دکتر رییسی با اشاره به بازدید سرزده خود از روستای کناره در شهرستان مرودشت در این سفر یکروزه گفت: مردم منطقه برای دسترسی به آب برای استحمام هم مشکل داشتند و این نشان می‌دهد که مساله آب از ضرورت‌ها و اولویت‌ها است.
رئیس‌جمهوری گفت: به عنوان نمونه، برای آبرسانی به این منطقه کار‌هایی انجام شده که در نیمه راه رها شده است و هرچه سریعتر باید این کار‌های ناتمام تکمیل شود.

باید با مردم سخن گفت
رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود از اهتمام دولت به رفع مشکلات ناشی از خشکسالی در استان‌های متاثر از کم آبی سخن گفت و اظهار داشت‌: این مسئله از جمله در خصوص استان فارس در شورای عالی آب مطرح خواهد شد.
وی اظهار داشت: اگر ظرفیت‌ها و اعتبارات در این بخش به صورت عادلانه تقسیم شود، مردم راضی خواهند بود، به ویژه اینکه اگر با مردم هم در میان گذاشته شود، بر این باور هستم که باید با مردم سخن گفت.

صنایع غیرفعال احیا شوند
رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر این که صنایع غیرفعال در استان فارس باید احیا شوند گفت: شماری از صنایع در این استان تعطیل شده اند و برخی هم نیمه فعال هستند.
وی به بازدید خود از کارخانه تعطیل آزمایش مرودشت اشاره کرد و گفت: امروز وضع اسفناکی در این کارخانه دیدیم که به جای اینکه کارخانه محل تولید باشد، به انبار پیاز تبدیل شده است.

نجات کشور در تولید است
رئیسی با اشاره به سخنان برخی دامداران مرودشت مبنی بر تمایل برخی در کشور به واردات دام به جای تولید در داخل، تاکید کرد: نجات کشور در تولید است؛ باید تولید کننده در بخش‌های کشاورزی و صنعت باشیم، چرا که واردات ما را از استقلال دور خواهد کرد.
رئیس‌جمهوری در ادامه از بانک‌ها خواست که تسهیلات بانکی را به سمت حمایت از تولید هدایت کنند.
رئیس قوه مجریه گفت: هدایت منابع بانکی به سمت تولید بلکه سبب تقویت بنیه‌های اقتصادی کشور خواهد شد.
وی اظهار داشت: ما هم معتقدیم که چنانچه نقدینگی‌ها و حجم مبادلات و منابع پولی و بانکی به سمت دلالی‌ها به جای تولید، سیل بنیان کن است.
رئیسی تصریح کرد: هرگاه افزایش نقدینگی داشتیم و این هزینه‌ها به سمت تولید نرفت باید نگران آسیب‌های آن از جمله نقش تورم زایی آن باشیم.
رئیس‌جمهوری گفت: سیاست و راهبرد دولت سیزدهم نیز بر همین امر استوار است و به جای پول پاشی به دنبال هزینه کرد‌های صحیح و سوق دادن سرمایه‌ها و نقدینگی‌ها به سمت رونق تولید و تقویت موضع اقتصاد مقاومتی است.
وی ادامه داد: ما معتتقدیم که هجوم و جهت دهی نقدینگی‌ها و سرمایه‌ها و منابع بانکی کشور در تولید و تقویت و رونق آن نه ایجاد هزینه و نه تورم می‌کند به ایجاد اشتغال و کاهش معضل بیکاری و ایجاد امید در جامعه نیز کمک می‌کند.
رئیسی راه نجات کشور را نیز رونق تولید و تقویت و جاری ساختن واقعی قتصاد مقاومتی و رهنود‌های مقام معظم رهبری در این حوزه دانست و تاکید کرد: در همین استان فارس بخش عمده‌ای از کارگاه‌های کوچک اقتصادی و کارخانه‌های صعتی و تولیدی غیرفعال و نیمه کاره رها شده اند که با تزریق میزان کمی نقدینگی این کارخانه رونق دوباره خواهد گرفت.
وی به رصد و بازدید از برخی طرح‌ها و کارخانه‌های صنعتی در جریان سفر امروز خود به فارس به ویژه در شهرستان مرودشت اشاره کرد و گفت: کارخانه آزمایش این شهرستان به شدت دچار رکود شده که می‌توان با کمک و ارایه تسهیلات به سرمایه گذاران، این واحد صنعتی را فعال کرد.
رئیس‌جمهوری همچنین از سرمایه گذاران، فعالان اقتصادی و تجار و بازرگانان در داخل و خارج از کشور خواست که استان فارس را برای ایجاد سرمایه گذاری انتخاب کنند.
رئیسی افزود: میزان تضمین و امنیت برای سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف اقتصادی، کشاورزی، صنعت، توریسم و سایر حوزه‌های تجاری و بازرگانی و صادرات در این استان بالا است.

رئیس جمهوری پنجشنبه در آغاز سفر استانی به فارس، در بازدید‌های سرزده‌ای به شهرستان مرودشت در ۴۵ کیلومتری شمال شیراز رفت و ضمن بازدید از کارخانه تعطیل آزمایش، در جمع مردم روستای کناره مرودشت و دامداران و کشاورزان منطقه حضور یافت و با آن‌ها رو در رو گفتگو کرد. بازدید از کارخانه در حال احداث کاغذسازی فارس، مجموعه میراث جهانی تخت جمشید و زیارت حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) و آرامگاه حافظ شاعر بلندآوازه ایران، برنامه دیگر رئیس جمهوری بود.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + پانزده =