اروپا پس از خروج آمریکا از برجام اقدامی نکرد

پنجمین دور گفتگو‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران و اتریش امروز (شنبه) به ریاست علی باقری معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان و پیتر لاونسکی دبیر کل وزارت امور خارجه اتریش در تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

معاون سیاسی وزیر امور خارجه در این دیدار با اشاره به پیشینه طولانی روابط، آن را سرمایه ارزشمندی برای مناسبات دو کشور دانست.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه با تصریح بر پایبندی کشورمان به تعهدات خود افزود: اروپا بعد از خروج امریکا از برجام اگر چه از توافق خارج نشد، اما اقدام موثر و عملی در چارچوب تعهدات خود انجام نداد.

باقری در بخش مربوط به مسائل منطقه، ضمن مرور آخرین تحولات در یمن و افغانستان و همچنین تلاش‌های کشورمان برای کمک به کاهش مشکلات تصریح کرد: مردم یمن پنج سال است که تحت شدیدترین حملات نظامی قرار دارند و از بعد انسانی انتظار می‌رود برای توقف فجایع در حال انجام، کشور‌هایی اروپایی اقدام جدی کنند.

لاونسکی نیز گفت: احترام و درک متقابل، اراده برای همکاری را نزد مردم دو کشور نهادینه ساخته است.

دبیرکل وزارت امور خارجه اتریش در این نشست ضمن اشاره به ظرفیت قابل توجه موجود در روابط اقتصادی دو کشور، تمایل شرکت های اتریشی برای حضور در بازار ایران را مورد تأکید قرار داد.
لاونسکی در موضوع افغانستان با تاکید بر درک نگرانی های جمهوری اسلامی ایران، میزبانی کشورمان از پناهجویان افغانستانی را مورد قدردانی قرار داد.
وی در خصوص یمن تاکید کرد، تلاش می کنیم با ارائه کمک های بشردوستانه تا حد امکان از آلام مردم یمن بکاهیم.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + یک =