ایران برای امنیت منطقه طرح‌هایی ارائه کرده است

رایزن نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد، آخرین دیدگاه‌ها و مواضع کشورمان درخصوص امنیت منطقه ای، امنیت سایبری و نظام خلع سلاحی سازمان ملل متحد را در جلسه اختصاصی کمیته یک مجمع عمومی سازمان ملل تبیین کرد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 “حیدرعلی بلوجی” گفت: صلح و ثبات خاورمیانه و خلیج فارس برای امنیت منطقه‌ای و بین المللی حائز اهمیت است.

ایران در پاسخ به نیاز‌های منطقه طرح‌های مختلفی ارائه کرده است. با وجود این، منطقه ما شاهد چندین جنگ، حضور نظامی گسترده، افراط گرایی و تروریسم و نمایش زور بوده است.

 

نماینده ایران در کمیته یک مجمع عمومی سازمان ملل تصریح کرد: دلیل عمده این مشکلات به دیدگاه‌های نادرست مثل خرید امنیت از خارج، تامین امنیت خود به بهای ناامنی همسایه‌ها و نیز تلاش برای کسب سلطه منطقه‌ای نشات می‌گیرد که این دیدگاه‌ها در نهایت به ترور بزدلانه سردار شهید سلیمانی، قهرمان مبارزه علیه داعش، منجر شد.

رایزن نمایندگی کشورمان در سازمان ملل گفت با وجود این، منطقه ما شاهد چندین جنگ، حضور نظامی گسترده، افراط گرایی و تروریسم و نمایش زور بوده است.

حیدرعلی بلوجی، رایزن نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد گفت: دلیل عمده این مشکلات به دیدگاه‌های نادرست مثل خرید امنیت از خارج، تامین امنیت خود به بهای ناامنی همسایه‌ها و نیز تلاش برای کسب سلطه منطقه‌ای نشات می‌گیرد که این دیدگاه‌ها در نهایت به ترور بزدلانه سردار شهید سلیمانی، قهرمان مبارزه علیه داعش، منجر شد.

رایزن نمایندگی کشورمان در سازمان ملل تاکید کرد: سایبر به عنوان میراث مشترک بشریت باید به طور صرف عرصه‌ای صلح آمیز بماند و کاربرد غیرمسئولانه آن به طور حتم باعث ناامنی و بی ثباتی خواهد شد.

وی با اشاره به اقدامات آمریکا برای نظامی کردن عرصه سایبر و حملات سایبری آمریکا و رژیم صهیونیستی تصریح کرد: هر دو باید مسئول اقدامات خلاف خود باشند در چنین شرایطی تاسیس گروه کاری جدید امنیت و کاربرد تکنولوژی‌های اطلاعات و ارتباطات با تامین نظر همه کشور‌های عضو سازمان ملل می‌تواند در تقویت امنیت بین المللی تاثیر گذار باشد.

بلوجی خاطرنشان کرد: چندجانبه گرایی بهترین راه حل تقویت خلع سلاح و عدم اشاعه است و امیدواریم کنفرانس خلع سلاح با خروج از بن بست درباره اسناد الزام آور حقوقی و از جمله کنوانسیون جامع سلاح‌های هسته‌ای مذاکره و آمریکا و اسرائیل از آرای منفی متعدد در کمیته یک بپرهیزند و کمیسیون خلع سلاح نیز بتواند پس از پایان سیاسی کاری آمریکا، کار محتوایی خود را شروع کند.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 1 =