آغاز به‌کار سی و پنجمین کنفرانس وحدت اسلامی

سی و پنجمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با حضور رئیس جمهور امروز (سه‌شنبه) در تهران آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 سی و پنجمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی، رئیس جمهور امروز (سه‌شنبه، ۲۷ مهر) در تهران افتتاح شد.

کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با موضوع” اتحاد اسلامی، صلح و پرهیز از تفرقه و تنازع در جهان اسلام” با حضور جمعی از متفکران و اندیشمندان اسلامی از ۵۲ کشور جهان به صورت حضوری و مجازی از سوی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در تهران برگزار می‌شود.

هشت محور و موضوع کنفرانس جنگ و صلح عادلانه، اخوت اسلامی و مبارزه با تروریسم، آزاد اندیشی دینی، پذیرش اجتهاد مذهبی و مقابله با تکفیری و افراطی گری، همدلی و همدردی اسلامی و پرهیز از تنش‌ها و منازعات، احترام متقابل بین مذاهب اسلامی، رعایت ادب اختلاف و پرهیز از مشاجره، حرمت شکنی و توهین، تبیین امت واحده و اتحادیه کشور‌های اسلامی، فلسطین و مقاومت اسلامی و بزرگداشت آیت‌الله محمدعلی تسخیری است.

هدف از برگزاری کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، ایجاد اتحاد و همبستگی در بین مسلمانان، همفکری علماء و دانشمندان جهت تقریب دیدگاه‌های علمی و فرهنگی آنان و نیز بررسی و ارائه راهکار‌های عملی جهت دستیابی به وحدت اسلامی و تشکیل امت واحده در جهان اسلام و حل مسائل و مشکلات مسلمانان و ارائه راه کار‌های مناسب در این خصوص است.

سی و پنجمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی ۲۷ مهر تا ۲ آبان همزمان با هفته وحدت برگزار می‌شود.

 

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =