اتحاد اسلامی؛ صلح و پرهیز از تفرقه و تنازع در جهان اسلام + مصاحبه

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: این کنفرانس با شعار «اتحاد اسلامی؛ صلح و پرهیز از تفرقه و تنازع در جهان اسلام» تا ۲ آبان ماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در تشریح برنامه‌های این دوره از کنفرانس پرداخت و گفت: این دوره از کنفرانس بین المللی وحدت اسلانی در دانشگاه مذاهب اسلامی آغاز و تا دوم آبان ادامه خواهد یافت. آخرین برنامه این اجلاس در روز یکشنبه مصادف با میلاد  پیامبر اکرم(ص) دیدار میهمانان حضوری با رهبر انقلاب است.

وی اظهار کرد: کنفرانس سی و پنجم در هشت محور شامل جنگ و صلح عادلانه، اخوت اسلامی و مقابله با تروریسم، آزاداندیشی دینی، پذیرش اجتهاد مذهبی و مقابل با تکفیری و افراطی گری، همدلی و همدردی اسلامی و پرهیز از تنش‌ها و منازعات، احترام متقابل بین مذاهب اسلامی، رعایت ادب اختلاف و پرهیز از مشاجره، حرمت شکنی و توهین، تبیین امت واحده و اتحادیه کشور‌های اسلامی، فلسطین و مقاومت اسلامی و بزرگداشت آیت الله محمد علی تسخیری برگزار می‌شود.

وی با اشاره به این که سی و پنجمین کنفرانس وحدت اسلامی به صورت حضوری و مجازی برگزار خواهد شد، اظهار کرد: علاقه مندان می‌توانند از طریق لینک http://www.iuc.taqrib.ir کنفرانس را به صورت زنده پیگیری کنند.

وی ادامه داد: در برنامه‌های حضوری شاهد برگزاری ۴ جلسه حضوری و ۷ نشست تقریبی جانبی خواهیم بود که در آن ۱۷ شخصیت برجسته به صورت حضوری در چهار جلسه سخنرانی خواهند کرد. همچنین به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی ۲۳۰ مهمان به صورت حضوری سخنرانی خواهند که از این تعداد ۵۲ مهمان بین‌الملل از ۱۶ کشور و ۱۸۰ مهمان داخلی سخنرانی خواهند کرد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی از سخنرانی رؤسای قوه مجریه و مقننه در مراسم افتتاحیه و اختتامیه خبر داد و بیان کرد: مجموعه سخنرانان این کنفرانس بالغ بر ۵۱۴ سخنرانی خواهد بود که از ۳۹ کشور جهان سخنرانی خواهند کرد. همچنین ۳۶۰ سخنرانی به صورت وبیناری برگزار می‌شود که در مجموع ۵۱۴ سخنران از دو شبکه مجازی پخش می‌شود.

وی اظهار کرد: در حوزه فضای مجازی نیز ۲۴ نشست وبیناری خواهیم داشت که در هر نشست ۱۵ سخنران از علمای جهانی اسلام و شخصیت‌های سیاسی و اجتماعی به ایراد سخن خواهند پرداخت که مجموع این افراد افراد بین‌المللی از ۳۹ کشور جهان حضور دارند. برنامه‌ها نیز به صورت زنده در سایت تقریب و بستر فضای مجازی پخش می‌شود. برنامه متنوعی از سخنرانی‌های حضوری و وبیناری از شبکه‌های اجتماعی و ماهواره‌ای پخش می‌شود.

حجت‌الاسلام شهریاری همچنین از ارسال ۵۰ مقاله علمی به دبیرخانه دائمی کنفرانس با محور‌های مختلف خبر داد.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × یک =