ناهماهنگی بین دستگاه‌ها علت اصلی مشکلات اقتصادی

استاندار خراسان جنوبی: عمده‌ترین مشکل حوزه اقتصادی فقدان هماهنگی بین دستگاه‌های مختلف است.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 “حمید ملانوری” استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه عمده‌ترین مشکل در حوزه اقتصادی، فقدان هماهنگی‌ها و تعاملات بین بخش‌ها و دستگاه‌های مختلف است، گفت: ارتباط و تعامل گسترده بین جامعه نخبگی، مراکز علمی، تحقیقاتی و پژوهشی با فعالیت‌های اقتصادی و توسعه‌ای مانند بخش‌های کشاورزی، صنعت و معدن، گردشگری و فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی بسیار لازم است.
ملانوری با اشاره به ضرورت رفع موانع خود تحریمی در اقتصاد کشور گفت: کشور دارای منابع معدنی و ذخایر انرژی فراوانی است که می‌توان به آن‌ها وصل شد و مشکلات بسیاری را رفع کرد.

وی با اشاره به ظرفیت عظیم نیروی انسانی کشور افزود: نیروی انسانی با توانمندی علمی بالا و نخبگی نیز از دیگر ظرفیت‌های اقتصادی کشور است که در کنار امکانات و منابع طبیعی خدادادی در حوزه‌های معدن، کشاورزی، گردشگری و صنعت می‌تواند در خدمت پیشبرد اهداف اقتصادی و توسعه کشور قرار گیرد.

استاندار خراسان جنوبی عنوان کرد: با وجود تحریم‌های فراوان، با توجه به گستردگی مرز‌های کشور، در حوزه تبادلات مرزی نیز فرصت‌های خوبی برای کشور وجود دارد.

ملانوری با بیان اینکه عمده‌ترین مشکل در حوزه اقتصادی، فقدان هماهنگی‌ها و تعاملات بین بخش‌ها و دستگاه‌های مختلف است، افزود: ارتباط و تعامل گسترده بین جامعه نخبگی، مراکز علمی، تحقیقاتی و پژوهشی با فعالیت‌های اقتصادی و توسعه‌ای مانند بخش‌های کشاورزی، صنعت و معدن، گردشگری و فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی بسیار لازم است.

وی با تاکید بر ضرورت ارتباط مراکز تحقیقاتی دانشگاه‌ها با بخش‌های تولید و صنعت کشور عنوان کرد: در حوزه قانونگذاری نیز نمایندگان با توجه به شرایط موجود، می‌توانند قوانینی کارآمد و کارگشا تصویب کنند تا به سهولت از بحران‌های فعلی عبور کنیم.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × سه =