بسترسازی برای علمی و تجاری کردن کشاورزی توسط سازمان تحقیقات

وزیر جهاد کشاورزی گفت: بسترسازی برای اجرای برنامه راهبردی این وزارتخانه در زمینه «علمی» و «تجاری» کردن کشاورزی در این دوره، باید توسط سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی انجام شود.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 به نقل از وزارت جهاد کشاورزی؛ سید جواد ساداتی نژاد، وزیر جهاد کشاورزی در مراسم معارفه رئیس جدید سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: سازمان تحقیقات رسالت راهبردی و ریل‌گذاری برای حوزه کشاورزی دارد و به عنوان بخشی که از مسائل زودتر آگاه می‌شود و برای آن ریل‌گذاری و راهکار تبیین می‌کند، بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: نگاه من به حوزه تحقیقات نگاه ویژه است و هیچ بخشی با این بخش قابل مقایسه نیست و هیچ بخشی در وزارت جهاد کشاورزی بزرگی، قدرت و استحکام سازمان تحقیقات را ندارد.

ساداتی نژاد ادامه داد: انتظار من از این بخش بسیار بالا است و با نگاه به این سازمان، برنامه های خود را تدوین کرده‌ام و برای پیشبرد اهداف وزارت جهاد کشاورزی و سازمان تحقیقات تمام توان خود را به کار خواهم گرفت.

وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: بسترسازی برای اجرای برنامه راهبردی وزارت جهاد کشاورزی در زمینه «علمی» و «تجاری» کردن کشاورزی در این دوره، باید توسط سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی «تات» انجام شود.

ساداتی نژاد گفت: برای تحول در حوزه تحقیقات، باید زمینه مشارکت بخش خصوصی و مردم فراهم شود و بخش خصوصی بتواند از ظرفیت های این سازمان استفاده کند.

وی افزود: ما باید در تامین مالی از مردم و بخش خصوصی کمک بگیریم و این ظرفیت بزرگ باید از توسط بخش خصوصی و مردم تامین اعتبار شود.

ساداتی نژاد با اشاره به این که سازمان تحقیقات به یک تحول بزرگ نیازمند است، تصریح کرد: مدل بومی کشاورزی با حضور اعضای هیات علمی در مزرعه لازم است تعریف شود.

وزیر جهاد کشاورزی ابراز امیدواری کرد: در این دوره با همکاری این بخش یک تحول اساسی در بخش کشاورزی رقم بخورد.

سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی، در حکمی «سیدمجتبی خیام نکویی» را به سمت معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی منصوب کرد.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 5 =