نصب یک میلیون کنتور هوشمند برای مشترکان پرمصرف

مدیرکل دفتر هوشمندسازی و فناوری‌های نوین توانیر، از نصب یک میلیون کنتور هوشمند برای مشترکان پرمصرف در بخش‌های صنعتی، کشاورزی، ادارات و مراکز تجاری بزرگ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 هادی مدقق، مدیرکل دفتر هوشمندسازی و فناوری‌های نوین توانیر با اشاره به اینکه هدف از نصب این کنتور‌ها قابل رؤیت شدن میزان مصرف مشترکان است‏، گفت: مراکزی که به کنتور هوشمند مجهز شدند، بیش از ۵۰ درصد از مصرف برق کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

وی با بیان اینکه با نصب کنتور‌های هوشمند میزان مصرف برق مشترکان، قابل رؤیت شده است، افزود: نصب کنتور‌های هوشمند به معنای اعمال خاموشی در واحد‌های پرمصرف مانند بخش‌های صنعتی نیست بلکه ایجاد شرایط رویت میزان مصرف برق مشترکان بزرگ، امکان توزیع مناسب برق را به نحوی فراهم می‌کند که احتمال اعمال محدودیت را به حداقل خواهد رساند.

مدیرکل دفتر هوشمندسازی و فناوری‌های نوین توانیر ادامه داد: شرکت توانیر امسال برای ۳۰۰ هزار مشترک خانگی پرمصرف نیز کنتور هوشمند نصب کرده است که اجرای این طرح علاوه بر کمک به مدیریت شبکه، به مشترکان نیز برای کنترل مصرف، خدمات خواهد داد.

مدقق گفت: طبق پیش بینی‌های انجام شده تا پایان امسال، یک میلیون و ۵۰۰ هزار کنتور نصب خواهد شد و طبق هدفگذاری‌های انجام شده، پیش از آغاز تابستان سال آتی، ۵ میلیون کنتور هوشمند در کشور نصب می‌شود.

 

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × سه =