۴۸ درصد تست‌های کرونا در تهران مثبت است

فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا تهران گفت: ۴۸ درصد از مجموع آزمایش‌های پی سی آر تشخیصی کرونای شهروندان تهرانی که به مراکز درمانی یا سرپایی مراجعه کردند، مثبت است، در صورتی که در هفته‌های گذشته این رقم حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد بود.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 دکتر علیرضا زالی‏، فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا تهران با یادآوری اینکه شهر تهران در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد، گفت: آمار‌ها نشان می‌دهد که نسبت به هفته گذشته هم در تعداد مراجعان سرپایی و هم بستری در بیمارستان‌های استان تهران فرآیند روبه رشدی را شاهد هستیم.

وی بیان کرد: ۴۸ درصد از مجموع آزمایش‌های پی سی آر تشخیصی کرونای شهروندان تهرانی که به مراکز درمانی یا سرپایی مراجعه کردند، مثبت است، در صورتی که در هفته‌های گذشته این رقم حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد بود. 

دکتر زالی افزود: تعداد موارد جدید در ۲۴ ساعت گذشته در استان تهران به ۲۵۰ مورد رسیده است که ۱۴۲ بیمار جدید در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: با احتساب این افراد، تعداد بیماران بستری با تشخیص کرونا در استان تهران به عدد ۲ هزار و ۳۵۷ نفر می‌رسد که قریب به ۶۹۹ از آن‌ها در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

دکتر زالی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد مراجعان سرپایی درمانی و مراکز بهداشتی در استان تهران به بیش از ۱۵هزار و ۲۵۰ بیمار رسید.

افزایش چرخش ویروس کرونا در استان تهران نسبت به هفته گذشته

وی ادامه داد: افزایش درصد آزمایش‌های تشخیصی پی سی آر در مراجعان سرپایی استان تهران نشان دهنده چرخش بالاتر ویروس کرونا در این مناطق است.

فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا تهران بیان کرد: به همین دلیل مردم باید شیوه نامه‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، فاصله گذاری و شست و شوی دست را به دقت رعایت کنند و تا حد امکان در فضا‌های مسقف عمومی حضور نیابند.

دکتر زالی همچنین از شهروندان تهران تقاضا کرد که از حضور در مراکز پر ازدحام و پر تراکم به شدت پرهیز کنند.

وی اظهار کرد: در این شرایط تزریق دز سوم واکسن کرونا ضرورت جدی است که مردم باید به آن اهتمام جدی داشته باشند.

 

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 13 =