انتصاب اعضای حقیقی شورای اجرایی فناوری اطلاعات

رئیس‌جمهور در احکامی جداگانه، اخوان بهابادی، خوانساری و کاظمی فرد را به عضویت شورای اجرایی فناوری اطلاعات منصوب کرد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان با استناد به بند ۱۸ ماده ۴ اساسنامه شورای اجرایی فناوری اطلاعات که به ترکیب اعضای این شورا اشاره دارد، «مهدی اخوان بهابادی»، «محمد خوانساری» و «محمد کاظمی فرد» را به عنوان اعضای حقیقی شورای اجرایی فناوری اطلاعات منصوب کرد.

شورای اجرایی فناوری اطلاعات وظیفه تعیین خط مشی‌های اجرایی در قلمرو فناوری اطلاعات به جهت توسعه و استقرار دولت الکترونیک و ایجاد زمینه و بستر گسترش کاربرد‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور و برنامه‌های توسعه بخش‌های مختلف در چارچوب سیاست‌های کلی نظام، مصوبات شورایعالی فضای مجازی و قوانین مربوطه را برعهده دارد.

نظارت مستمر بر پیشرفت برنامه‌های توسعه دولت الکترونیک و گسترش کاربری فناوری اطلاعات در کشور و ارائه گزارش‌های دوره‌ای به مجلس شورای اسلامی، شورایعالی فضای مجازی و هیأت وزیران، بخشی از وظایف این شورا به ریاست «رئیس جمهور» است.

در بخشی از حکم انتصاب رئیس جمهور خطاب به این افراد آمده است «با عنایت به مراتب تعهد و تخصص جنابعالی، انتظار دارد ضمن حضور فعال در جلسات شورا با اتخاذ سیاست‌ها و برنامه‌های راهبردی در حوزه فناوری اطلاعات در استقرار و توسعه دولت الکترونیک و فراهم کردن زمینه‌های گسترش کاربرد‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور کوشا باشید.»

در سوابق اخوان بهابادی که اکنون مدیرعامل همراه اول است، «ریاست هیأت مدیره همراه اول»، «قائم مقامی رئیس سازمان صداوسیما در امور فناوری و رسانه‌های نوین»، «دبیری شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی»، «عضویت حقیقی شورای عالی فضای مجازی»، «معاونی آموزش و پژوهش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات» و «ریاست مرکز تحقیقات مخابرات ایران» به چشم می‌خورد.

محمد خوانساری در حال حاضر معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران است.

وی دارای مدرک دکتری مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف است و ریاست پژوهشکده ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاونت برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی و همچنین ریاست مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی دانشگاه تهران را در پرونده کاری خود دارد.

محمد کاظمی فرد نیز که اکنون سکان هدایت مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه را برعهده دارد و در واقع جایگزین عیسی زارع پور (وزیر فعلی ارتباطات و فناوری اطلاعات) در این قوه است، دارای مدرک دکترای مهندسی کامپیوتر از دانشگاه اصفهان است.

وی پیش‌تر در سمت «معاون امور سامانه‌ها و هوش قضایی» مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه مشغول به کار بود.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + چهارده =