آغاز پیش ثبت‌نام عتبات نوروزی از ۳۰ بهمن

رئیس سازمان حج و زیارت از آغاز پیش ثبت‌نام سفر‌های نوروزی عتبات از ۳۰ بهمن خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج؛ در نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که امروز (دوشنبه، ۱۸ بهمن) به ریاست حجت‌الاسلام و المسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی تشکیل شد، علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: پیش ثبت‌نام سفر‌های عتبات نوروزی از ۳۰ بهمن در کشور آغاز می‌شود و تا ۶ اسفند ادامه خواهد داشت.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه اطلاع رسانی در این خصوص ۲۵ بهمن صورت خواهد گرفت، گفت: با توجه به ظرفیت‌های پیش‌بینی شده روز‌های ۱۱ و ۱۲ اسفند ماه ثبت‌نام قطعی انجام خواهد شد و از ۲۵ اسفند نیز اعزام‌های نوروزی به عتبات عالیات آغاز خواهد شد و تا ۸ فرودین ۱۴۰۱ ادامه خواهد یافت.

در این جلسه نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز به آغاز ثبت‌نام سفر‌های عتبات دانشجویی اشاره کرد و لزوم ظرفیت سازی مناسب برای بهره مندی عاشقان اهل بیت از سفر‌های زیارتی اعتاب مقدسه و ارائه خدمات بهتر به زائران را خاطر نشان ساخت.

حجت‌الاسلام والمسلمین نواب همچنین لزوم پایبندی به مصوبات ستاد ملی مبارزه به کرونا و رفتار یکسان با زائران در سفر‌های زیارتی را یادآور و خواستار پیگیری از سرگیری سفر زمینی کاروان‌های زیارتی به عراق شد و این اقدام را در پاسخگویی به قشر کثیری از زائران و کاهش هزینه‌های سفر مثبت ارزیابی کرد.

این جلسه با گزارش اکبر رضایی معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت و محمدحسین خوشنویس معاون توسعه مدیریت و منابع بعثه مقام معظم رهبری در خصوص اقدامات صورت گرفته در حوزه خدمات هوشمند حج ادامه یافت.

 

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 2 =