ایران در پی توافق خوب و در چارچوب منافع و حقوق خود است

وزیر امور خارجه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران قاطعانه در پی یک توافق خوب و در چارچوب منافع و حقوق خود است.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 به نقل از اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، حسین امیرعبداللهیان و سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در گفت وگوی تلفنی در خصوص موضوعات مورد علاقه از جمله پیگیری توافق‌های انجام شده در جریان سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به روسیه و مذاکرات وین گفتگو و تبادل نظر کردند.

حسین امیرعبداللهیان ضمن سازنده خواندن مواضع روسیه در قبال موضوع هسته‌ای ایران تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران قاطعانه در پی یک توافق خوب و در چارچوب منافع و حقوق خود است.

امیر عبداللهیان اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی رسیدن به چنین توافقی در اسرع وقت است، اما بدون واقع‌بینی طرف غربی و اقدامات ملموس و واقعی آنها، سرعت پیشرفت در مذاکرات حاصل نمی‌شود.

وی تأکید کرد: لغو موثر تحریم‌ها موضوع بسیار مهمی است و ایران در این مسیر به مشورت‌ها و تماس‌های خود با مسکو و سایر طرف‌ها ادامه می‌دهد.

امیر عبداللهیان در مورد پیگیری توافق‌های ایران و روسیه بعد از دیدار روسای جمهور دو کشور نیز گفت: توافق‌های روسای جمهور دو کشور برای پیگیری و اجرا در دستور کار نهاد‌های مرتبط ایرانی قرار دارد.

مسکو همواره بر لزوم توقف اقدامات مخرب در قبال برجام تأکید داشته است

وزیر امور خارجه روسیه نیز در این گفتگو ضمن تبریک پیروزی انقلاب اسلامی و روز ملی جمهوری اسلامی ایران، با تأکید بر اهمیت احیای برجام و لغو تحریم‌های غیرقانونی، تصریح کرد که همه طرف‌ها و در وهله نخست ایالات‌متحده باید به تعهدات خود بازگردند.

لاوروف همچنین یادآور شد که مسکو همواره بر لزوم توقف اقدامات مخرب در قبال برجام تأکید داشته است و نگرانی‌های ایران را درک می‌کند.

وزیر خارجه روسیه همچنین از مواضع طرف ایرانی در مورد لزوم افزایش سرعت و نتیجه‌محور بودن مذاکرات استقبال کرد.

لاوروف ضمن تاکید بر این نکته که روسیه به طور کامل به اجرای تعهدات در روابط دوجانبه با تهران متعهد است، خواستار افزایش همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های مختلف مورد توافق فی ما بین شد.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − نه =