عراق نیازی به حضور نظامیان خارجی ندارد

نورنیوز – گروه بین‌الملل: «محمد شیاع السودانی» نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق با جمعی از فرماندهان عراقی دیدار کرد.


نخست‌وزیر عراق در این جلسه با ستایش رشادت‌های قهرمانان مبارزه با داعش، یاد و خاطره شهدای آزادی عراق از چنگال داعش را گرامی داشت و بر پایبندی نیروهای مسلح عراق به تداوم حرکت در مسیر حرفه‌ای و قانونی خود تأکید کرد.


السودانی گفت: بانیان تفکر انحرافی داعش قصد داشتند که این تفکر را بر منطقه حاکم کنند، اما ایستادگی آیت‌الله سیستانی به عنوان مقام مرجعیت و فداکاری‌های مردم عراق این توطئه را ناکام گذاشت.


نخست وزیر عراق با اشاره به این‌که نبرد با داعش نبرد میان حق و باطل بود تأکید کرد: عراق، امروز دیگر نیازی به حضور نیروهای نظامی بیگانه ندارد. ما در حال انجام گفتگوهایی رو به جلو با ائتلاف بین‌المللی جهت مشخص‌نمودن چارچوب روابط و همکاری‌ها میان عراق و این ائتلاف در آینده هستیم.


السودانی تصریح کرد: پس از نبردهای آزادی عراق از چنگال داعش، اکنون مردم عراق در بالاترین سطح از اتحاد و یکپارچگی قرار دارند. در نبرد با داعش، تمامی مردم عراق با هر قومیت، دین، مذهب و ریشه‌ای، کنار هم و در یک سنگر جنگیدند.


نخست‌وزیر عراق با اشاره به لزوم حفظ آمادگی نیروهای مسلح عراق برای مقابله با تحرکات احتمالی داعش، تداوم امنیت و ثبات را هدف سیاسی و اجتماعی دولت و ملت عراق دانست و افزود: ساخت و توسعه نیازمند حفاظت از ثبات و گسترش قانون است.

الفرات نیوز

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =