جزئیات جدید از حادثه تروریستی حرم حضرت شاهچراغ (ع)

نورنیوز – گروه امنیت و دفاعی: سردار یدالله بوعلی امروز در مراسم گرامیداشت هفته خبرنگار که به میزبانی سازمان بسیج رسانه فارس برگزار شد به تشریح مجدد زوایای حادثه تروریستی حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) پرداخت و اظهار کرد: این حادثه در ساعت ۱۹ عصر روز(یکشنبه ۲۲ مرداد) در ضلع جنوبی حرم مطهر و یکی از درب‌های فرعی، درب باب المهدی (عج) با ورود این تروریست رخ داد.


او افزود: این تروریست یک فرد نیست و یک شبکه است که عقبه آن صرفاً در کشورهای اسلامی نیست و این شبکه تنها مربوط به شیراز نیست و در چند کشور ادامه دارد و بدون تردید به صورت گسترده به رژیم صهیونیست وصل است.


سردار بوعلی با اشاره به اینکه در این خصوص بیش از ۱۰ نفر دستگیر شده‌اند، اضافه کرد: این تروریست با پوشش یک ماهه در شهر شیراز مستقر شده و اقداماتی که لازم بوده را انجام داده و در فاصله‌ای نزدیک به حرم ساکن شده بود.


فرمانده سپاه فجر فارس ادامه داد: در زمان وقوع حادثه، این تروریست با یک پوشش وارد خیابان فرعی حرم می‌شود و قبل از رسیدن به گیت ورودی اسلحه خود را بیرون می‌آورد و با حالت هجومی به حرم ورود می‌کند.


سردار بوعلی گفت: از زمان ورود و شروع تیر اندازی این تروریست و زمان دستگیری در حرم مطهر کمتر از ۴۰ ثانیه است. اما در هنگام مشاهده تصاویر دوربین حرم این گمان می‌رود که در یک زمان ۱۰ دقیقه‌ای در حرم بوده است.


او افزود: این تروریست هشت خشاب به همراه داشت و اسلحه او یکی از بهترین اسلحه‌های کیفی بود.


فرمانده سپاه فجر فارس با اشاره به اینکه این تروریست از درب مجاورت بهداری حرم مطهر شروع به تیراندازی می‌کند و به سمت ورودی حرکت می‌کند، تصریح کرد: در زمان ورود به حرم، شروع شلیک و تیراندازی این تروریست به سمت خدام حرم بوده است که منجر به شهادت یکی از خدام می‌شود و پس از آن به نفر دوم که از محافظین حرم بوده است شلیک می‌کند که متأسفانه وی شب گذشته به شهادت رسید.


سردار بوعلی خاطر نشان کرد: از تعداد شش نفری که به آنها شلیک شد چهار نفر از خدام و محافظین حرم هستند که تروریست در مسیر به یک نفر زائر تیر اندازی می‌کند و در ادامه طی مسیر به سمت حرم، با یک خانم مواجه می‌شود و یک تیر به وی شلیک می‌کند و در این زمان بلافاصله لایه دوم حفاظت در قالب چهار نیروی حفاظت حرم ورود می‌کند.


او اظهار کرد: کلیه شلیک‌های صورت گرفته توسط این تروریست در گیت ورودی و راهرو حرم بوده است.


فرمانده سپاه فجر استان فارس تأکید کرد: این موضوع که عنوان می‌شود یک تروریست وارد صحن شده و شروع به شلیک کرده است واقعیت ندارد. در کوله پشتی که این فرد تروریست به همراه داشت یک و نیم لیتر بنزین به همراه فندک بود.


او با بیان اینکه این تروریست از وجود محافظین در حرم بی اطلاع بود، اضافه کرد: یکی از نیروهای خدماتی حرم که در فاصله نزدیک به تروریست بوده و از اعضای بسیجی یکی از پایگاه‌های مساجد شیراز است به شکل شجاعانه و بدون توجه به اینکه ممکن است به او شلیک شود به سمت فرد تروریست می‌رود و به آن ضربه می‌زند و پس از دو نیروی حفاظت مسلح به کمک وی می‌آیند.


سردار بوعلی گفت: تمام اتفاقات رخ داده در محل حرم از حضور تروریست تا اتفاقات رخ داده تنها در هشت ثانیه بوده است.


به گفته فرمانده سپاه فجر استان فارس در این حادثه هشت نفر مصدوم شدند که ۶ نفر تیر خوردند و دو نفر دیگر که یک خانم بوده که دچار ایست قلبی شد و فرد دیگر از محافظان حرم است که به دلیل ازدحام در حرم دچار مصدومیت شد که یکی از خادمان در شب حادثه و فرد دیگر که از نیروهای حفاظت بود شب گذشته به شهادت رسید.


سردار بوعلی در پایان خاطر نشان کرد: در حادثه حرم شاهچراغ (ع) حضور خبرنگاران و صدا و سیما مرکز فارس بسیار دقیق بود و اطلاع‌رسانی‌ها مرحله به مرحله صورت گرفت و کمترین حاشیه را داشت.

نورنیوز

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =