دست رد خلبانان معترض به سینه وزیر جنگ رژیم صهیونیستی

نورنیوز – گروه بین‌الملل: روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» نوشت: خلبانان ذخیره ارتش رژیم صهیونیستی در دیدار با وزیر جنگ اسرائیل که در پایگاه هوایی «رامون» در جنوب سرزمین‌های اشغالی انجام شد، اعلام کردند که آنها نیز قصد دارند به دیگر خلبانان (ذخیره) معترض بپیوندند.


دیدار گالانت از پایگاه هوایی «رامون» در حالی انجام شد که «تومر بار» فرمانده نیروی هوایی ارتش رژیم صهیونیستی روز جمعه درباره کاهش توان نظامی این نیرو هشدار داده بود.


گالانت در این دیدار، در تلاش برای دلجویی از خلبانان ارتش رژیم صهیونیستی درباره تاثیر تمردها بر کاهش امنیت این رژیم هشدار داد و گفت: نیروی هوایی دیواری قوی، اما کوچک است؛ هر آجری که از این دیوار می افتد استحکام این دیوار را کاهش می دهد.


«دیوید امسالم» وزیر همکاری‌های منطقه‌ای رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرده که وضعیت تمرد و اعتراض در داخل ارتش این رژیم گسترش یافته که موجب پایین آمدن کارایی ارتش اسرائیل شده و خطرناک است.


به اعتقاد امسالم، افرادی که در داخل ارتش رژیم اسرائیل تمرد کرده‌اند باید مجازات شوند، زیرا این مسئله بسیار خطرناک است و در سریع‌ترین زمان ممکن باید حل شود. او خاطرنشان کرده که اگر این مسئله زود حل نشود در آینده پیامدهای خطرناکی برای رژیم صهیونیستی به‌دنبال خواهد داشت.


شرایط این روزها و هفته‌ها در سرزمین‌های اشغالی به‌دلیل اعتراضات نسبت به لایحه تغییرات قضایی نتانیاهو که مرحله آول آن چند روز پیش در کنست تصویب شد، وخیم‌تر می‌شود و هر روز به جمع معترضان به‌ویژه در بین نظامیان و خلبانان صهیونیست افزوده می‌شود.


در روزهای اخیر، بنیامین نتانیاهو رایزنی‌های گسترده‌ای با «یارلو لوین» وزیر دادگستری و «اسحاق هرتزوگ» رئیس رژیم صهیونیستی انجام داده است، زیرا او تلاش می‌کند فرمولی برای اعلام توقف طولانی‌مدت لایحه تغییرات قضایی، با هدف مهار تنش‌ها و آرام کردن بحران کارآیی در ارتش رژیم صهیونیستی به دنبال تصویب این طرح پیدا کند.


کمیته خارجی و امنیت کِنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی قرار است امروز (چهارشنبه) برای بررسی سطح کارایی ارتش این رژیم درپی هشدارها نسبت به تضعیف ارتش در سایه فراگیر شدن تمرد نظامیان از خدمت در بخش‌های مختلف ارتش رژیم اسرائیل در اعتراض به لایحه تغییرات قضایی کابینه نتانیاهو، جلسه برگزار می‌کند.

نورنیوز

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + پنج =