دشمنانی که در اغتشاشات به دنبال براندازی بودند، خود نابود شدند

نورنیوز – گروه سیاست: آیت‌الله سید احمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران که در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) برگزار شد، گفت: از صفات خداوند این است که پای قول و وعده خود ایستاده؛ از جمله وعده‌های خداوند این است که اگر مومنین پای دین خود ایستادگی کنند، خداوند دنیا و آخرت آن‌ها را آباد می‌کند.


او افزود: امداد‌های الهی در جنگ و ایجاد ترس در دل دشمنان از جمله روش‌هایی یاری خداوند از مؤمنان است، نجات از خطر‌ها از دیگر کمک‌های خداوند به مومنین است.   خداوند به ملت ما هم عنایت‌های بسیاری داشته که در بیانات امام و رهبری به آن اشاره شده و آنان تأکید داشتند دستی بالاتر از دست‌های دیگر در حمایت از این انقلاب است.


خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه دشمنان هر کاری در این سال‌ها توانستند علیه جمهوری اسلامی و این مردم انجام دادند و در اغتشاشات اخیر هم گفتند که آمده‌ایم که براندازی کنیم، ولی خودشان براندازی و نابود شدند، اظهار کرد: ما به آن‌ها می‌گوییم اگر بازهم خیالاتی در ذهنشان دارند، این تجربه را داشته باشند که نابود خواهند شد و این را بی‌هیچ تردیدی بپذیرند.


آیت‌الله خاتمی افزود: اگر آن‌ها بخواهند شیطنت کنند، مشت به دهانشان خواهند خورد؛ آن‌چنان که در پاییز گذشته شیطنت کردند و مشتی محکم را خوردند چرا که این نظام و کشور الهی و خانه امام حسین است.


وی با اشاره  فضای اربعینی کشور گفت، عشق به سالار شهیدان در دل‌ها غوغا می‌کند. پیاده‌روی اربعین یک رزمایش است. رزمایش عاشقان اباعبدالله و خوشا به حال کسانی که در این رزمایش شرکت می‌کنند.  


خطیب نماز جمعه تهران همچنین به هفته دولت اشاره و تصریح کرد  هفته پیش رو هفته‌ای است که از خدمات دولت تجلیل شود و ما ضمن اعتماد به خدمت گذاران نقد ناصحانه و سازنده داشته باشیم. همین‌جا دعا می‌کنیم که دولت در حل مشکلات مردم توفیق داشته باشد که از مهم‌ترین مشکلات آن‌ها هم‌گرانی‌های سرسام‌آور است. این مردم وفادار که ۴۴ سال پای عَلَم انقلاب ایستاده‌اند باید به آن‌ها خدمات شایان توجه صورت گیرد.  


آیت‌الله خاتمی با اشاره به سخنرانی رهبر انقلاب در مجمع عالی فرماندهان سپاه، گفت: رهبر انقلاب فرمودند یکی از بخش‌های فعالیت دشمن مخدوش کردن سپاه است، چون سپاه بازوی این ملت است. ایشان همچنین فرمودند تشکیل سپاه یک اتفاق منحصربه‌فرد در انقلاب‌های مشابه در دنیا بود. سومین مطلبی که رهبر انقلاب فرمودند این بود که سپاه پاسداران بزرگ‌ترین سازمان ضد تروریستی در همه دنیا است.  


او با بیان اینکه مقام معظم رهبری همچنین تأکید کردند که سپاه در بخش‌های مختلف کنار مردم بوده است، اظهار کرد: علاوه بر این سازندگی فصل افتخارآفرین سپاه است و در سیل، زلزله و کرونا سپاه پای‌کار خدمت به مردم است. ایشان گفتند که باید مراقب باشیم که در شناخت دشمن اشتباه نکنیم و هرچه فریاد داریم بر سر آمریکا بکشیم.


خطیب نماز جمعه تهران اضافه کرد: همچنین ایشان به همه مسئولان کشور گفتند که موظف‌اند کار جهادی کنند و خستگی نشناسند چراکه وظیفه امروز مسئولان کمک به مردم به‌ویژه طبقات ضعیف است. ایشان گفتند که پاسداری از خود یک سرفصل مهم از پاسداری است که در فرهنگ قرآنی اسم آن تقوا است. ایشان گفتند که امروز روز خسته شدن نیست چراکه از شیب‌های تندگذر کرده‌ایم و به قله‌ها نزدیک شده‌ایم.  


آیت‌الله خاتمی با اشاره به معضل بی‌حجابی در جامعه خاطرنشان کرد: این مسئله متدینین را خون به جگر کرده است. اگر هر هفته از بی‌حجابی نگوییم تئوریسین‌های بی‌حجابی به مرور منکِر منکَر بی‌حجابی می‌شوند.  


او با اشاره به بخشی از وصینامه شهید حججی گفت: این شهید در وصینامه خود تأکید دارد که از ولایت فقیه غافل نشوید که  نائب بر حق امام زمان است و می‌گوید که از همه خواهران عزیزم و از همه زنان امت رسول الله می‌خواهم که روز به روز حجاب خود را تقویت کنند و مبادا تار موی آن‌ها باعث جلب توجه نامحرم شود. مبادا چادر را کنار بگذارند.  


خطیب نماز جمعه تهران همچنین درباره حادثه تروریستی در  شاهچراغ، تصریح کرد: این حادثه جنایتی بود که زبان؛ قدرت ترسیم آن را ندارد. مردمی به زیارت امامزاده شهید آمده‌اند و یک جلاد می‌آید و اینچنین جنایت می‌کند.


آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه این جنایت سه بعد دارد، افزود: بعد اول آن شهادت دو عزیز است. زهی سعادت که در این حالت آدم به دیدار خدا برود. بعد دوم در رابطه با جانی و جانیان این جنایت است. داعش ساخته و پرداخته آمریکا است. این مسئله را خودشان اذعان دارند و در مناظرات وقتی به کلینتون گفته شد که شما داعش را ساختید نتوانست چیزی بگوید.


وی گفت: وقتی این داعشیان مجروح می‌شدند برای درمان به تل‌آویو منتقل می‌شدند و نتانیاهو شخصا به عیادت آن‌ها می‌رفت.  


خطیب نماز جمعه تهران  تأکید کرد: قوه قضاییه انگیزه دارد و هیچ تردیدی نباید کرد که به سرعت به جنایت این‌ها رسیدگی و انتقام از این خون‌های پاک گرفته خواهد شد.  


آیت‌الله خاتمی بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به آغاز فرآیند برگزاری انتخابات مجلس، بیان کرد: پیش‌ثبت‌نام اولیه انتخابات انجام گرفت و کلید انتخابات زده شد. مطلب اول در این رابطه این است که مقام معظم رهبری ۴ اصل را به عنوان اصول اساسی انتخابات بیان کردند که همه مسئولان باید به این چهار اصل که سلامت، امنیت، مشارکت حداکثری و رقابت در انتخابات است، اهتمام داشته باشند.


او افزود: مطلب دوم در این عرصه این است که از هدایای انقلاب اسلامی به مردم عزیز ما همین انتخابات است.  در طول حکومت پهلوی اسم انتخابات بود، ولی انتخاباتی نبود. ساواک اسامی را تهیه می‌کرد و به نخست وزیر می‌داد و نخست وزیر نیز این اسامی را تقدیم شاه می‌کرد و شاه نیز برخی اسامی مدنظر را انتخاب و روی دیگر اسامی خط می‌کشید و همین افراد وارد مجلس می‌شدند.  


خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه پس از انقلاب تأکید امامین انقلاب پیوسته سفارش به حضور در انتخابات بوده، افزود: امام خمینی (ره) در وصیتنامه خودشان تأکید دارند که مردم در تمامی انتخابات‌ها از جمله ریاست‌جمهوری، مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در صحنه باشند. ورود در انتخابات و حضور در انتخابات عمل صالح است، چون دشمنان را به خشم می‌آورد.  


آیت‌الله خاتمی گفت: مطلب چهارم در عرصه انتخابات این است که گرد یاس پاشیدن و اینکه گفته شود مردم در انتخابات شرکت نمی‌کنند عملی ضد انقلابی است و امام راحل در سال ۵۸ در رابطه با انتخابات فرمودند که دشمنان اسلام و نهضت در خارج و داخل تبلیغات زهرآگین خود را شروع کردند و چنین وانمود می‌کنند که مردم به سردی و سستی گرویدند و می‌خواهند القا کنند که مردم از نظام رویگردان شده‌اند بنابراین از همه دعوت کردند که با حضور پرشور خود تمامی دشمنان و یاوه‌سرایان را رسوا کنند.  


او با اشاره به استقبال پرشور از پیش‌ثبت‌نام انتخابات، گفت: حضور نزدیک به ۴۹ هزار نفر در پیش‌ثبت نام نشان از باانگیزه بودن، با نشاط بودن مردم در این عرصه دارد. البته اصل نام‌نویسی ۲۷ مهر است و طبیعی است که تمامی پیش‌ثبت‌نام کنندگان تایید نشوند، ولی نفس این حضور قابل تقدیر و تجلیل است. 

نورنیوز

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + پانزده =