سپاه می‌تواند پیشرفت ۱۰۰ برابری داشته باشد

نورنیوز – گروه امنیت و دفاعی: سردار سرلشکر «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در بیست و چهارمین مجمع فرماندهان و مسئولین سپاه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعین حرم و امنیت با اشاره به عملکرد درخشان سپاه در یکسال اخیر تأکید کرد: تداوم حمایت و تقویت جبهه مقاومت (به نحوی که سال گذشته نسبت به امسال قابل مقایسه نیست و حمایت در سرزمین‌های فلسطینی هم افزایش چشمگیر داشته)، ادامه مبارزه با داعش در عراق و سوریه، اعلام سپاه پاسداران به عنوان بزرگترین سازمان ضد تروریستی جهان در بیان فرماندهی معظم کل قوا، تداوم مقابله و مبارزه با اشرار در جنوب شرق و شمال غرب کشور، انهدام مقرهای تروریست‌های اقلیم شمال عراق که مسیری به سمت خلع سلاح کامل این  گروه‌های تروریستی است، ارتقاء چشمگیر توان دفاعی در عرصه‌های مختلف از جمله موشکی، پهپادی، زمینی و پدافندی، برگزاری رزمایش‌های موفقیت آمیز از جمله رزمایش اخیر در جزایر سه گانه ایرانی که تصمیم تا اجرای آن تنها در ۲۴ ساعت صورت گرفت، مقابله با دزدی دریایی استکبار جهانی و اذنابش و ایجاد بازدارندگی دریایی‌، کمک به مردم در امور مختلف و حضور در بلایای طبیعی از جمله سیل و زلزله و انجام رزمایش‌های کمک مومنانه و اهدا بسته‌های معیشتی در مناطق کمتر برخوردار از دیگر اقدامات پاسداران سبز پوش انقلاب اسلامی است.


رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تأکید بر انتظارات به حق فرمانده معظم کل قوا از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: سپاه می‌تواند پیشرفت ۱۰۰ برابری داشته باشد و این دور از دسترس نیست. شناخت محیط و اتفاقات آینده از سوی این نهاد مهم است و باید در حوزه‌های مختلف جذب نیروی انسانی متعهد و متخصص، حرکت در لبه علم و فناوری و توسعه طرح‌های علمی، نظارت و اشراف و بازرسی به‌صورت ویژه گام بردارد. همچنین مسئولان در سپاه و سایر ارگان‌ها باید کار جهادی کنند تا بتوانیم در جهت پیشرفت کشور گام برداریم.


او با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان بازوی قدرتمند جمهوری اسلامی در کنار ارتش جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند؛ عنوان کرد: همکاری و هم افزایی ارتش و سپاه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران را در زمره قدرت‌های برتر منطقه و جهان قرار داده است.


سرلشکر باقری با بیان اهمیت نقش مهم سپاه در مقابله با استکبار جهانی تصریح کرد: این نهاد انقلابی طرح‌های استکبار را نقش بر آب کرده و مهمترین مانع توسعه آمریکا، پاسداران سبز پوش ولایت هستند. سپاه مانع حاکمیت مطلق استکبار جهانی است و علت دشمنی‌ها  و فشارهای ایالات متحده و اذنابش با سپاه همین است.


او با اشاره به عملیات تروریستی شاهچراغ و قساوت این عملیات تروریستی تأکید کرد: شجاعت آن بسیجی در حرم شاهچراغ از جنس شجاعت پاسداران و بسیجیان بود.


رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: سپاه به عنوان یک سازمان پویا و متعهد در کنار دولت و سایر نهادها باید بر وظایف خود عمل کند. همچنین این نهاد انقلابی باید جوانگرایی،  استعداد یابی و آموزش عمیق و با کیفیت را در دستور کار خود قرار دهد تا بتواند ارتقاء شاخص‌های دفاعی و امنیتی را انجام دهد.


رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان ابعاد جنگ ترکیبی دشمن علیه نظام اسلامی گفت: دشمنان در مواجهه با جمهوری اسلامی به جنگ ترکیبی روی آورده‌اند.  


او در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اهمیت ارتقاء روز افزون توان دفاعی و امنیتی تأکید کرد: بسیج به عنوان یکی از ارکان تشکیل دهنده توان بازدارندگی در اختیار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است و با طرح اعتلاء بسیج زمینه جهش بزرگ این نهاد انقلابی فراهم شده است.


سرلشکر باقری با بیان اینکه استکبار به دنبال یک جهان تک قطبی است عنوان کرد: قدرت آمریکا روبه افول است. امروز روسیه در مقابل توسعه طلبی پیمان آتلانتیک شمالی ایستاده و چین هم به دنبال تقویت توان نظامی خود برای مقابله با آمریکا است و همه این‌ها نشان دهنده افول قدرت آمریکا است. همچنین اتحادیه‌های بین‌المللی همچون شانگهای و بریکس قدرت خود را در جهان به نمایش گذاشته‌اند.


او در پایان با اشاره به اهمیت جهاد تبیین در نشان دادن پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: قطعاً اردوهای راهیان پیشرفت که به عنوان یک نهضت آغاز شده می‌تواند جوانان نسل جدید را با واقعیات جاری آشنا کند. بسیاری از جوانان عزیز ما با حضور در این اردوها متحول شده‌اند و این موضوع با جدیت باید پیگیری شود.

تسنیم

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + هشت =