به زودی موضوع انتخابات اتاق بازرگانی جمع خواهد شد/ تردد خودروهای برقی از آبان ماه

نورنیوز – گروه اقتصاد: «عباس علی‌آبادی» در یک مصاحبه رادیویی در خصوص افتتاح ایستگاه‌های شارژ تاکسی‌های برقی، اظهار کرد: ایستگاه‌های شارژ تاکسی‌های برقی در هفته دولت رونمایی می‌شود. ماشین‌های برقی به‌خصوص تاکسی‌ها از چند جنبه برای کشور مفید هستند؛ نخست اینکه فوق‌العاده اقتصادی هستند. تاکسی معمولی حدود ۹ تا ۱۰ هزار لیتر بنزین مصرف می‌کند.


وزیر صمت با بیان اینکه در آستانه ورود به یک دوره تازه در بحث حمل و نقل شهری و بین شهری قرار داریم، افزود: این موضوع فقط به تاکسی محدود نمی‌شود گرچه امروز تاکسی را مطرح کردیم اما به‌زودی اتوبوس و موتورسیکلت و ماشین‌های عمومی را هم رونمایی خواهیم کرد.


او گفت: ۷۰ ایستگاه شارژ پمپ برق را در هفته دولت (ظرف چند روز آینده) رونمایی می‌کنیم و هم اکنون در حال نصب این دستگاه‌ها هستیم. از آبان‌ماه سال جاری مردم حضور خودروهای برقی را در پایتخت مشاهده خواهند کرد


‌نخستین واکنش وزیر صمت به ‌انتخابات اتاق بازرگانی


«عباس علی‌آبادی» در همدان در پاسخ به این سوال که «روز گذشته محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که «شورای‌عالی نظارت می‌‌تواند انتخابات اتاق بازرگانی را ابطال کند و بنده هم هیچ حمایتی از سلاح‌ورزی نکرده‌ام و ابطال در اختیار شورای‌عالی نظارت است»، پس ‌چرا وقتی مجلس ‌و دولت ‌موافق ابطال هستند‌‌ چرا ‌این کار انجام نمی‌شود، ‌چه‌کسی یا کسانی جلوی این کار می‌گیرند؟” اظهار کرد: ‌چه‌کسی گفته ما مقاومت می‌کنیم؟‌ ما مطابق قانون عمل می‌کنیم.


وزیر صنعت، معدن و تجارت با ابراز اینکه «هنوز هم مطابق قانون به جمع‌بندی نهایی نرسیده‌ایم»، افزود:‌ به‌زودی موضوع انتخابات اتاق بازرگانی جمع خواهد شد.


روز گذشته رئیس مجلس حمایت خود از سلاح‌ورزی رئیس غیرقانونی اتاق بازرگانی را تکذیب کرد و گفت: طبق قانون هیئت نظارت شامل سه وزیر، رئیس سازمان استاندارد و رئیس اتاق و نیز هیئت رئیسه اتاق بازرگانی می‌توانند انتخابات را باطل اعلام کنند.


 

تسنیم

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 19 =