بیانیه انجمن دفاع از قربانیان تروریسم به مناسبت روز بین‌المللی یادبود و احترام به قربانیان تروریسم

نورنیوز – گروه سیاست: انجمن دفاع از قربانیان تروریسم به مناسبت روز بین‌المللی یادبود و احترام به قربانیان تروریسم بیانه‌ای صادر کرد.


متن این بیانیه به شرح زیر است:


تروریسم تهدیدی بزرگ برای صلح و امنیت جهانی است و تا به امروز خسارات جبران ناپذیر برای جامعه بشری به همراه داشته است، خساراتی که برای قربانیان آن هیچگاه پایان نمی‌یابد، از داغ فراق عزیزان گرفته تا درد و رنج ناشی از جراحات ناشی از گلوله و ترکش و یا ترس و وحشت دیدن صحنه‌های جنایت.


 


امروز ۲۱ اوت – ۳۰ مرداد روز بین‌المللی یادبود و احترام به قربانیان تروریسم است، روزی برای یادآوری تعهد جامعه جهانی بر لزوم حمایت و حفاظت از حقوق قربانیان ترور، و انجمن دفاع از قربانیان تروریسم، ضمن گرامیداشت این روز بین‌المللی و تبریک به تمامی آسیب‌دیدگان از این پدیده شوم و فعالان حقوق بشری که برای تحقق “شعار جهان بدون ترور” تلاش می‌کنند اعلام می‌دارد جهان ما همچنان نیازمند عزمی جدی برای مبارزه با تروریسم است، اراده‌ای که نگرش‌های سیاسی و دوگانه به تروریسم در آن خللی ایجاد نکند، اراده‌ای که بنیان آن بر حفاظت و حراست از آرمان‌های والای بشری باشد. نه جلوگیری از اجرای عدالت و ممانعت از دسترسی قربانیان ترور به حقیقت.


 


امروز فرصتی مغتنم برای شنیده شدن پیام قربانیان ترور است، پیامی که به تمامی مقامات دولت‌ها، سازمان ملل و شخصیت‌های بین‌المللی اعلام می‌کند، که هیچ کس در هیچ جای جهان مصون از جنایات تروریستی نیست، و مواهب درخواست قربانیان ترور برای ایستادگی در برابر این پدیده شوم و اجرای عدالت در قبال مجرمان تروریستی شامل حال همه مردم جهان می‌شود.


 


جهان در روزهای قبل شاهد دومین جنایت وحشیانه داعش در حرم شاهچراغ (ع) در شیراز طی ۱۰ ماه گذشته بود، جنایتی که اگر چه با محکومیت گسترده بین‌المللی مواجه شد، اما به دلیل حمایت‌های گاه و بی‌گاه دولت‌های غربی از گروه‌های تروریستی هر لحظه ممکن از در جایی دیگر از این کرده خاکی رخ دهد و جان و سلامت انسان‌های دیگری را بگیرد.


در این روز بین‌المللی از سران دولت‌ها و مقامات سازمان ملل می‌خواهیم شعار جهان عاری از ترور را به آرمانی بشری تبدیل نمود، و فراتر محکومیت‌ها، نسبت به محاکمه سران گروه‌های تروریستی که امروزه در بستر پناهندگی تفکرات تروریستی خود را عملی می‌کنند، اقدام نمایند.

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 4 =