ضربه وزارت اطلاعات به شبکه‌ تروریستی صهیونیست ها در ۴ استان ایران

نورنیوز – گروه سیاست: وزارت اطلاعات در بیانه‌ای اعلام کرد: پیرو اطلاعیه‌های مورخ دوم و بیست و هفتم مردادماه این وزارتخانه در خصوص شناسایی شبکه‌ گسترده‌ تروریستی ـ صهیونیستی در چند استان کشور و بازداشت ۱۴ تروریست و کشف و ضبط ۴۳ بمب قوی آماده‌ی انفجار، با ادامه و گسترش تحقیقات اطلاعاتی و امنیتی با همکاری نیرو‌های اطلاعاتی و امنیتی در سازمان اطلاعات سپاه پاسداران و فرماندهی انتظامی کشور، هسته‌های خرابکار دیگری وابسته به‌ همان کانونِ‌ تروریستی، در ۴ استان دیگرکشور، شناسایی و‌مورد ضربه قرار گرفتند.


خلاصه‌ی این پرونده‌ها به شرح ذیل است:


۱. در تاریخ ۲۸ مردادماه گذشته، دو تروریست کاملاً مسلح و مجهز، توسط سربازان گمنام امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) در اداره کل اطلاعات استان خوزستان دستگیر شدند. از این افراد، تعداد ۳۸۲ قلم انواع بمب‌های دست‌ساز، ابزارآلات و مواد شیمیایی پیش‌ساز بمب و ۶۵ بمب آتش‌زای آماده، کشف و ضبط شد.


۲. در تاریخ اول شهریور ماه جاری، عنصر عملیاتی آن کانون تروریستی با سابقه‌ چندین عملیات خرابکارانه، توسط جان‌برکفان گمنام اداره کل اطلاعات استان مازندران، بازداشت شد.


این متهم مدتی پیش از دستگیری، تعداد دو بمب صوتی آماده‌ی انفجار، همراه با دستگاه‌های کنترل از راه دور، از سرپل کانون تروریستی مستقر در کشور هلند دریافت کرده بود.


۳. همچنین در تاریخ اول شهریور، دو نفر از عوامل عملیاتی تروریست‌ها، با شناسایی قبلی و اقدامات هوشمندانه‌ اداره کل اطلاعات استان کرمانشاه، شناسایی و بازداشت شدند.


این متهمین، عملیات‌های ایذایی متعددی در سطح آن استان انجام و ضمن فیلم‌برداری از اقدامات مذکور، فیلم‌ها را برای سرکردگان کانون تروریستی مستقر در دانمارک و هلند ارسال می‌کردند.


اما از کشفیات بسیار قابل تأمل در این پرونده، طراحی «سناریوی کشته‌سازی» برای قتل برادر، توسط خواهر و دیگر برادران است! در خلال تحقیقات امنیتی ـ اطلاعاتی، مشخص شد که یکی از عناصر بازداشت شده، بدلیل اعتیاد شدید، مشکلات اخلاقی و اختلافات خانوادگی، مورد نفرت و غضب سایر اعضای خانواده قرار داشته و آن‌ها در صدد قتل وی بوده‌اند.


از آنجا که این فرد سابقه‌ دو نوبت دستگیری به اتهام اوباش‌گری در پاییز سال گذشته داشته است، خواهر وی (دیگر متهم بازداشتی) با برآورد بودجه لازم در حال فراهم آوردن مقدماتی برای اجرای سناریوی کشتن او در سالگرد وقایع سال گذشته و انتساب قتل فرد معتاد به مأمورین حفظ نظم و امنیت و سپس، انجام تجلیل از وی تحت عنوان «یک مبارز قهرمان» بود! مستندات اطلاعاتی ذی‌ربط و اعترافات صریح هر دو متهم این پرونده، به آگاهی مرجع محترم قضایی رسیده است.


۴. در تاریخ سوم شهریور ماه جاری، دلاورمردان گمنام اداره کل اطلاعات استان سیستان و بلوچستان با یورش به محل نگهداری تجهیزات نظامی یک گروه خرابکار در توابع شهرستان تفتان، تسلیحات و تجهیزات دپو شده برای انجام عملیات ایذایی و تروریستی در روز‌های آتی را کشف و ضبط کردند.


در این پرونده نیز، برخی تجهیزات مکشوفه حکایت از در جریان بودن سناریو انجام عملیات تروریستی و انتساب آن‌ها به نیرو‌های امنیتی، نظامی و انتظامی بوده است. اقلام مکشوفه عبارتنداز:


۱/۴- دو قبضه تیربار گرینوف همراه با ۵۵۹ فشنگ مربوطه

۲/۴- یک قبضه مسلسل ام ـ ۱۶ همراه با ۴ تیغه خشاب و فشنگ‌های ذی‌ربط

۳/۴- چهارده عدد نارنجک تفنگی ۴۰ میلی

۴/۴- لباس‌هاس نیرو‌های نظامی و انتظامی کشور، ۳ دستگاه بی‌سیم، چراغ گردان مورد استفاده‌ی نیرو‌های امنیتی و انتظامی و اقلام دیگری از این قبیل 


۵. در تجزیه و تحلیل ابعاد مختلف کشفیات و دستگیری‌های پیش گفته و نیز نگاهی به پروژه‌ی وسیع آماده سازی ۴۳ بمب (موضوع اطلاعیه‌ی دوم خردادماه این وزارت‌خانه) نتایج بسیار قابل تأملی رخ می‌نمایند:


۱/۵- تمامی متهمین و ۴۳ بمب مندرج در اطلاعیه‌ی پیشین و تمامی تجهیزات و متهمین درج شده در بند‌های اول تا سوم بیانیه‌ حاضر، متصل به یک کانون تروریستی به سرکردگی فردی با نام اصلی شاهین زحمتکش فرزند مهدی به کد ملی ۰۰۷۴۸۰۶۰۶۸ و نام مستعار شاهین لو، مستقر در کشور دانمارک است.


پدر و مادر وی سابقه‌ عضویت در گروهک تروریستی منافقین را دارند و پدر او به اتهام عملیات تروریستی در سال ۱۳۶۱ محاکمه و محکوم به اعدام شده است.


شاهین زحمتکش در سن ۱۷ سالگی به دانمارک مهاجرت کرده و بدلیل فقدان استعداد، از تحصیل بازمانده و به خوانندگی در رستوران‌ها و بار‌های پایتخت دانمارک مشغول شده است.


همکار تروریست یاد شده بنام سیامک تدین طهماسبی فرزند اصغر و معروف به «مگس» به کد ملّی ۰۹۳۹۷۳۱۹۱۶ مستقر در کشور هلند است.


این فرد، قبلاً نقاش و گرافیست بوده که پس از مدتی به انتشار آثار موهن نسبت به مقدسات اسلامی و پس از آن و بتدریج، ارتباطات وی با محافل صهوینیستی نمایان می‌شود.


تا جایی که به انتشار مطالبی در حمایت از رژیم صهیونیستی و نهایتاً انجام مأموریت‌های ابلاغ شده توسط سرویس‌های جاسوسی آن رژیم کودک‌کش، مبادرت می‌ورزد.


دیگر عناصر و عوامل اصلی این کانون تروریستی، بیش‌ترین استقرار و تردد را در کشور‌های آلمان و ترکیه دارا هستند.


۲/۵- مقطع زمان انتخاب شده برای انجام عملیات در تمامی موارد مکشوفه، مقطع سالگرد اغتشاشات سال گذشته است. این به معنای زمینه‌چینی برای باز تولید آشوب است که البته، بصورت دقیق مورد توجه تمامی حافظان نظم و امنیت کشور قرار دارد.


۳/۵- تنوع گروهک‌ها و کانون‌های تروریستی دخیل در باز تولید آشوب و اغتشاش، بسیار قابل تأمل است؛ از کانون‌های مستقر در آلمان، هلند و دانمارک تا داعشی‌های مستقر در افغانستان (عوامل جنایت شاهچراغ) و باند‌های ساکن پاکستان (موضوع بند چهارم بیانیه‌ی حاضر)، جملگی یک مقطع را با اهداف خاص برای انجام عملیات انتخاب می‌کنند. این نشان‌دهنده‌ وجود هسته‌ای هدایت کننده در تراز کشور‌های غربی و رژیم صهیونیستی است.  


۴/۵- کشف تفنگ ساچمه‌زن، تیر و کمان‌های حرفه‌ای، میخ‌های سه‌پر (تجهیزاتی که در اغتشاشات شهری بکار می‌روند) در کنار و همراه با بمب‌های بسیار مخرب، تیربارها، مسلسل‌ها، انواع نارنجک‌ها و …، از هدف گذاری مشخص باز تولید اغتشاشات، حکایت دارند. به‌ویژه که از‌عناصر متصل به کانون دانمارک، به وضوح سناریوی کشته‌سازی نیز کشف شده است.


۵/۵- سکّوها و شبکه‌های اجتماعی که بیش‌ترین کاربرد را بین تمامی کیس‌های کشف شده داشته‌اند، به ترتیب: تلگرام، اینستاگرام، واتساپ و توییتر هستند. یعنی دقیقاً همان سکو‌هایی که در آشوب‌های پاییز گذشته نیز، بیش‌ترین نقش را ایفا کرده و با ممنوعیت فعالیت در کشور مواجه شدند.


۶/۵- ارتباط عناصر بازداشت شده با شبکه‌های ماهواره‌ای تروریستی نیز دقیقاً مشابه ارتباطات سال گذشته و رفتار‌های آن شبکه‌ها (و در رأس آن‌ها شبکه‌های تروریستی موسوم به اینترنشنال و بی بی سی فارسی) نیز کاملاً منطبق بر رفتار سال گذشته است.


۶. پیش از این، حمایت کشور‌های غربی از گروهک‌های تروریستی موجود (همچون گروهک‌های موسوم به کومله و دموکرات و منافقین و تجزیه طلبان گوناگون) مصادیق فراوانی داشت.


همچنین خلق گروهک‌های جنایتکار همچون داعش و سایر گروهک‌های تکفیری – تروریستی، در سرزمین‌های دیگر (غیر غربی) دیده شده بود. اما اینک و در خصوص کانون تروریستی موضوع بیانیه‌ حاضر، پیشرفت باشگاه تروریست پرور غربی، از تولید گروه‌های تروریستی در سرزمین‌های دیگر، به آفرینش «گروهک‌های تروریستی نوپدید» در خاک کشور‌های غربی است!


به مُوازات این قُبح زدایی، پدیده‌ی جدید دیگر، فرآیند تبدیل خواننده‌ی کاباره‌ای و نقاش هرزه نگار فراری، و مساکین خانه بر دوش، به «تئوری پردازان نئوتروریسم» و سرکردگان گروهک‌های تروریستی و طراحان تراز بالای عملیاتی و پشتیبانی کنندگان متموّل مالی و تسلیحاتیِ گلّه‌ای از تروریست‌ها، که تمامی فرآیند این تبدیل و تغییر در خاک کشور‌های دانمارک و هلند و آلمان صورت گرفته است!


از همین روست که دولت‌های متظاهر غربی و مدعیان انسانیت و حقوق بشر، حمایت از کارنامه‌ی سیاه این قبیل تروریست ها، گر چه آشکارا و با طبل و دُهُل مرتکب ده‌ها جنایت و قتل و خونریزی شده باشند را «وظیفه‌ انسانی» خود می‌دانند. از همین گونه است سینه چاک کردن بی شرمانه‌ی دولت‌های اروپایی برای تروریست خون آشام محکوم به اعدامی همچون جمشید شارمهد که این نیز «وقاحتی نوپدید» است.


۷. این درس آزموده شده‌ی تاریخ است که «آتش تروریسم، دامن آفرینندگان خود را نیز در بر می‌گیرد»؛ و این نیز تجربه‌ی مکرّر تاریخ معاصر است که تروریست‌ها در هیچ جای جهان از حمایت و امنیت پایدار برخوردار نبوده و نخواهند بود.

تسنیم

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 20 =