اسارت بیش از ۵ هزار فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی

نورنیوز – گروه بین‌الملل: باشگاه اسیران فلسطین اعلام کرد که نیرو‌های اشغالگر صهیونیست در مدت یک هفته حدود ۲۰۰ فلسطینی را از کرانه باختری دستگیر کردند. این بازداشت‌ها در شهر‌های «الخلیل»، «نابلس»، «رام الله» و «جنین» متمرکز بوده است.


بر اساس گزارش باشگاه اسیران فلسطینی، تعداد اسیران فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی به حدود ۵ هزار و ۱۰۰ نفر رسیده است.


گزارش مذکور همچنین اشاره دارد که از این تعداد هزار و ۲۰۰ نفر تحت حکم بازداشت اداری در زندان‌های رژیم صهیونیستی به سر می‌برند. این تشدید اقدامات رژیم صهیونیستی تنها به دستگیری محدود نشده و به سطح تخلفات، جنایات و تعرض به بازداشت شدگان و خانواده‌های آن‌ها نیز کشیده شده است.


بر اساس این گزارش، این دستگیری‌ها ابعاد خطرناکی را در سطح اجتماعی به همراه دارد، به ویژه اینکه در برخی موارد‌ علاوه بر هدف قرار گرفتن خانواده شهدا، دانشجویان و کودکان، بیش از یک نفر از آن‌ها نیز دستگیر شده‌اند.


عملیات «بازداشت اداری» به طور مداوم در حال تشدید شدن است و به تازگی به سمت هدف قرار دادن نسل جدید از جمله کودکان پیش رفته است. همچنین رژیم صهیونیستی به فشار بر اسیران سابق که چند سال را در زندان‌های اشغالی گذرانده‌اند، ادامه می‌دهد.


ازدحام بیش از حد در برخی از بازداشتگاه‌ها، زندان‌ها و مراکز بازجویی و همچنین بخش‌هایی که بازداشت شدگان جدید در آن نگهداری می‌شوند بسیار زیاد است و اسیران فلسطینی در شرایط غم‌انگیزی به سر می‌برند. بیانیه نهاد مذکور در بخشی دیگر حاکی از آن است که برخی از بازداشت شدگانی که در مراکز بازجویی نگهداری می‌شوند، حتی پس از پایان تحقیقات و بازجویی از آن‌ها به دلیل نبود محل نگهداری مناسب، مدت‌های طولانی را در سلول‌ها در شرایط سخت نگهداری می‌شوند. 


این گزارش همچنین می‌افزاید که مقامات زندان‌های رژیم صهیونیستی به جای تعیین محل مناسب برای نگهداری اسیران فلسطینی، فضای مورد استفاده را که در هر بخش برای ۶ زندانی مناسب است به ۹ نفر اختصاص داده‌اند.

میزان

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 1 =