دانشگاه پیام نور ادغام و منحل نمی‌شود

نورنیوز – گروه فرهنگ و جامعه: «رمضانعلی سنگدوینی» در توضیح مصوبات اخیر کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه گفت: کمیسیون تلفیق، تبصره ۳ ماده ۹۵ مربوط به دانشگاه ⁧پیام نور⁩ را حذف کرد. این ماده باعث نگرانی کارکنان و اساتید این دانشگاه شده بود. در این ماده وزارت علوم مکلف شده بود تا پایان سال اول اجرایی قانون برنامه، با تجهیز امکانات نرم افزاری و سخت افزاری لازم و با استفاده از مولدسازی امکانات دانشگاه، این دانشگاه را قطب بین‌المللی برای ارائه آموزش‌های خودخوان، ترکیبی، باز و از راه دور کند. همچنین تا پایان سال دوم برنامه نسبت به ساماندهی واحدها، کارکنان و اعضای هیئت علمی اقدام شود. دولت نیز باید برای تعیین تکلیف امکانات مازاد دانشگاه پیام نور اقدام می‌کرد.


این عضو هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه در توضیح مصوبه دیگر این کمیسیون بیان کرد: با تصویب کمیسیون، حقوق نیروهای ⁧خدمتگزار مدارس⁩ افزایش پیدا کرده بدین صورت که فوق‌العاده ویژه نیروهای خدمتگزار به ۳۵ تا ۵۰ درصد ارتقاء می‌یابد. کمیسیون در مصوبه ای دولت را مکلف کرد که برای افزایش بازدارندگی، پیش کنشگری و دفاعی کشور در تراز قدرت منطقه‌ای و تأمین منافع و امنیت ملی، حداقل ۵ درصد از کل بودجه منابع عمومی کشور را به عنوان سهم تقویت بنیه‌ای دفاعی مطابق مصوبه فرماندهی معظم کل قوا در بودجه سالانه کشور قرار دهد.


او از مصوبه دیگر این کمیسیون برای واگذاری زمین رایگان به کارکنان ⁧فراجا⁩ خبر داد و افزود: دولت مکلف شد در جهت ارتقاء تقویت و توسعه توان و آمادگی پلیس‌های تخصصی مرزبانی یگان‌های ویژه امداد و تکاوری فراجا از حیث تجهیزات ساختمان و ابنیه و فناوری‌های نوین و هوشمند به میزان ۹۰ درصد جداول سازمانی توجه ویژه به معیشت و منزلت کارکنان ⁧فراجا⁩ برای ارتقای شأن آنان از طریق واگذاری زمین رایگان و تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز و پشتیبانی لازم برای احداث ⁧۱۰۰ هزار⁩ واحد سازمانی با اولویت مناطق مرزی عملیاتی و جبران خدمات کارکنان اقدام کند.

ایسنا

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + دو =