سفیر جدید عربستان در تهران به ملاقات سفیر چین رفت

نورنیوز – گروه بین‌الملل: «عبدالله بن‌سعود العنزی» روز ۱۴ شهریور ماه جاری وارد تهران شد و روز یکشنبه هفته جاری (۱۹ شهریور) رونوشت استوارنامه خود را تسلیم «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران کرد.


«چانگ هوآ» سفیر چین در تهران ضمن انتشار تصاویری از دیدارش با همتای عربستانی خود، در صفحه رسمی خود در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر) نوشت: از دیدار با آقای عبدالله بن سعود العنزی سفیر جدید عربستان سعودی در ایران بسیار خرسندم و از مأموریت جدید ایشان استقبال می‌کنم. توافق پکن بین چین، ایران و عربستان سعودی الگویی برای کشورهای سراسر جهان برای حل مناقشات و اختلافات از طریق گفتگو و مشورت است.


همچنین عبدالله بن‌سعود العنزی تصاویر و خبر دیدارش با سفیر چین در صفحه رسمی خود در شبکه اجتماعی ایکس منتشر کرد و نوشت در این دیدار، دوطرف گفتگویی دوستانه درباره موضوع‌های مورد علاقه دو طرف انجام داده‌اند.


روابط دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران و عربستان در ماه‌های اخیر و با میانجی‌گری چین بار دیگر از سر گرفته شد.


پیشتر «علیرضا عنایتی» سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در پادشاهی عربستان سعودی پیش از ظهر سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۲ وارد ریاض شد و از سوی مسئولان وزارت خارجه عربستان سعودی و همکاران سفارت جمهوری اسلامی ایران در ریاض مورد استقبال قرار گرفت.


با ارتقای روابط ایران و عربستان به سطح سفیر، دو کشور پس از هفت سال روابط خود را در عالی‌ترین سطح به طور رسمی از سر گرفتند.


 

ایرنا

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 5 =