پزشکی قانونی نامه منتسب به این سازمان در خصوص مرگ نیکا شاکرمی را تکذیب کرد

نورنیوز – گروه فرهنگ و جامعه: در اطلاعیه این سازمان آمده است: چنانچه که از محتوای این متن جعلی کاملاً هویداست، فایل منتشر شده فاقد الزامات اولیه نامه‌های صادره اداری است و صرفاً یک متن تایپ شده با شماره جعلی و غیرمنطبق با قالب شماره نامه‌های سازمان پزشکی قانونی کشور است و بدون رعایت برخی چارچوب‌های محتوایی و حتی ظاهری که در مکاتبات رؤسای دستگاه‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد، تنظیم شده است.


به موارد ذکر شده این نکته را نیز باید افزود که جاعل یا جاعلان زحمت مراجعه به تقویم را هم به خود نداده و روز تعطیل رسمی را برای صدور نامه برگزیده‌اند!


ذکر این نکته نیز ضروری است که نامه‌هایی با طبقه‌بندی مورد ادعا (خیلی محرمانه) در فایل منتشر شده، اساساً به صورت خارج از شبکه اتوماسیون مکاتبات اداری و به صورت دستی تهیه و ارسال می‌شود و ادعای دستیابی به فایل‌های مذکور از طریق هک کردن شبکه یا طرق مشابه نیز با توجه به رویه جاری قطعاً دروغ و غیرواقعی است.


سازمان پزشکی قانونی کشور تأکید کرده است: ضمن یادآوری این مورد که تاکنون افراد یا جریاناتی در فضای مجازی چندین بار کوشیده‌اند تا با جعل ناشیانه متونی تحت عنوان گواهی‌های فوت و یا نامه‌های رسمی منتسب به سازمان پزشکی قانونی کشور، در جریان حوادث مختلف طی سال‌های گذشته، مطالب کذب و غیرواقعی خود را برای مخاطبان باورپذیر نمایند، تأکید می‌کند که سازمان پزشکی قانونی در تمامی پرونده‌های ارجاعی با رعایت موازین دقیق علمی و اخلاقی نسبت به بررسی و اظهارنظر دقیق کارشناسی اقدام و نتایج را به مقامات قضایی اعلام می‌کند.


نیکا شاکرمی سال گذشته در زمان اغتشاشات با سقوط از ارتفاع جان باخت. چهارشنبه ۳۰ شهریور ماه سال گذشته ساکنان ساختمانی در چهارراه امیر اکرم، جسد دختر جوانی را پیدا کردند که ادعا شد که او از کشته‌شدگان تجمعات در تهران بود. ادعایی که اگر چه توسط پزشکی قانونی و نهادهای رسمی تکذیب شد؛ اما نیکا شاکرمی، سوژه جدید سریال کشته‌سازی بود.

سازمان پزشکی قانونی کشور

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 16 =