کرونا حریف صادرات خراسان‌جنوبی نشد / رشد ۴۷.۳ درصدی تناژ صادرات

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی از رشد ۴۷.۳ درصدی تناژ صادرات در خراسان‌جنوبی خبر داد و گفت: در خراسان‌جنوبی ۶۸ شرکت حمل‌ونقل و حدود ۱۰ هزار راننده فعالیت دارند.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، اسدالله جلال‌زاده ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت هفته حمل‌ونقل، رانندگان و راهداری اظهار داشت: این اداره کل با طول ۱۷ هزار کیلومتر راه در سطح استان در بخش راهداری خدمتگزار مردم است.

وی افزود: در بخش حمل‌ونقل در ۹ ماهه امسال در بحث سفرهای انجام‌شده در پایانه مرزی ۴۵ درصد افزایش صادرات را شاهد و نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۳۵ درصد کاهش مسافران در بحث حمل‌ونقل عمومی مواجه بودیم.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی از رشد ۴۷.۳ درصدی تناژ صادرات در خراسان‌جنوبی خبر داد و خاطرنشان کرد: در خراسان‌جنوبی ۶۸ شرکت حمل‌ونقل و حدود ۱۰ هزار راننده فعالیت دارند.

جلال‌زاده با بیان اینکه در سال ۹۸ حدود ۵ هزار و ۹۰۰ تن تناژ بار در استان جابه‌جا شده است، یادآور شد: در این راستا در ۹ ماهه نخست امسال هفت درصد تغییر افزایش را شاهد بوده‌ایم.

وی با اشاره به جابه‌جایی بالغ بر یک میلیون و ۸۸۷ هزار نفر مسافر در سال ۹۸ اظهار داشت: در ۹ ماهه امسال با توجه به شیوع کرونا در بحث جابجایی مسافر ۳۵ درصد کاهش را شاهد بوده‌ایم.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در بحث ترانزیت نیز رشد خوبی را در استان شاهد بودیم، افزود: در پایانه مرزی ماهیرود ۲۰ هکتار عرصه که شامل سالن‌های تجاری، مسافری و خدماتی می‌باشد و آمادگی کامل برای انجام خدمات و ارائه خدمات به‌صورت شبانه‌روزی را دارد و این امر به رشد صادرات و توسعه منطقه کمک شایانی می‌کند.

جلال‌زاده عنوان کرد: در خصوص نگه‌داری راه با توجه به وسعت استان و بارندگی‌هایی که صورت گرفت، آسیب‌هایی به رویه جاده‌ها وارد کرد همکاران ما اقدامات زیادی انجام دادند و در این راستا به دلیل کمبود اعتبارات به‌سوی روش‌های نوین روکش آسفالت حفاظتی پیش رفتیم.

وی با اشاره به اینکه در خصوص انجام روکش میکرو خراسان‌جنوبی حرفی برای گفتن دارد خاطرنشان کرد: در این راستا در سه ماهه اول امسال استان برتر و ۶ ماهه اول جزو پنج استان برتر بودیم.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه طی دو سال گذشته در بحث اجرای نوارهای لغزنده اولین استان کشور بودیم یادآور شد: این امر کاهش سطح تصادفات و تجاوز به چپ را به همراه داشته است.

جلال‌زاده با اشاره به جزئیات طرح ابرار عنوان داشت: اجرای طرح ملی ابرار باهدف بهره‌گیری از امکانات، ماشین‌آلات، کاهش هزینه و افزایش سرعت عمل در تکمیل و ساخت راه‌های روستایی به‌صورت جهادی به سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای واگذار شده است.

وی با بیان اینکه امسال در طرح ابرار برای خراسان‌جنوبی تکمیل ۱۰۳ کیلومتر راه روستایی پیش‌بینی شده، خاطرنشان کرد: تاکنون بالغ بر ۹۵ درصد از این پروژه اجرایی شده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در سطح خراسان‌جنوبی در شاخص‌های جمعیتی، درصد بالایی از روستاها از نعمت جاده آسفالته برخوردار هستند.

جلال‌زاده با اشاره به اینکه در ۹ ماهه امسال نسبت به سال گذشته رشد بالایی در ثبت تخلفات جاده‌ای داشته‌ایم، گفت: تخلفات حوزه حمل‌ونقل رصد می‌شود و چنانچه مسافران شکایتی از حوزه حمل‌ونقل و بار داشته باشند پس از ثبت از طریق کمیسیون‌های ذی‌ربط بررسی و برخورد می‌گردد.

وی به اقدامات شاخص اداره کل راهداری در سال ۹۹ اشاره کرد و عنوان داشت: در ۹ ماهه امسال دو سیل در استان داشتیم که در این راستا توانستیم کمترین زمان را در انسداد راه‌ها داشته باشیم و این نشان می‌دهد همکاران ما همیشه آماده هستند و هیچ راهی امسال بیشتر از ۱۲ ساعت مسدود نبوده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی  با بیان اینکه امسال ۳۵ درصد کاهش مسافران در بحث حمل‌ونقل عمومی را شاهد بودیم افزود: در بخش حمل‌ونقل عمومی مسافر بسته‌هایی حمایتی در خصوص خسارت‌هایی که به رانندگان وارد شده بود توزیع و همچنین تسهیلاتی برای آنان در نظر گرفته شد که افراد متقاضی به بانک معرفی شدند.

وی عنوان داشت: در ۹ ماهه امسال بالغ بر ۲۷۰ کیلومتر روکش در سطح استان انجام شده است.

انتهای پیام/۶۹۰۱۴/ج


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.