موردی از انتقال آنفولانزای فوق‌حاد پرندگان به انسان گزارش نشده است

معاون بهداشتی و پیشگیری دامپزشکی کل کشور گفت: ویروس‌هایی که جز خانواده H محسوب می‌شوند به صورت بالقوه قابلیت انتقال به انسان را دارند، اما خوشبختانه طی سالیان اخیر موردی از انتقال بیماری فوق حاد پرندگان در انسان گزارش نشده است.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، بهمن نقیبی صبح امروز در جمع خبرنگاران از شناسایی ۱۸ کانون رخداد آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در خراسان‌جنوبی خبر داد و اظهار داشت: ۹ واحد تخمگذار تجاری، یک واحد مادر گوشتی و پنج واحد پرورش گوشت مرغ درگیر آنفلوانزای فوق حاد پرندگان شدند.

وی افزود: یک واحد پرورش بوقلمون، یک واحد پرورش شترمرغ و یک قطعه پرنده حیات وحش که در خانه نگهداری شده بود نیز به این ویروس آلوده شده‌اند.

معاون بهداشتی و پیشگیری دامپزشکی کل کشور گفت: در ۴۸ ساعت گذشته هیچ گونه تلفات طیور و پرندگان حیات وحش در خراسان‌جنوبی نداشتیم.

نقیبی تصریح کرد: آنفلوانزای منتشرشده در واحد‌های صنعتی خراسان‌جنوبی نمونه H5 N8 است که در سال‌های گذشته نیز به دفعات در سایر واحد‌های صنعتی مرغداری کشور گزارش شده است.

وی افزود: ویروس‌هایی که جز خانواده H محسوب می‌شوند به صورت بالقوه قابلیت انتقال به انسان را دارند، اما خوشبختانه طی سالیان اخیر موردی از انتقال بیماری فوق حاد پرندگان در انسان گزارش نشده است.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ج/ی


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − سه =