نیاز ۱۱۰ میلیاردی برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام ورزشی در خراسان‌جنوبی

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی از ۹۳ پروژه نیمه تمام ورزشی در استان خبر داد و گفت: برای تکمیل آن ۱۱۰میلیارد تومان اعتبار لازم است.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، حسن عزیزی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۹۳ پروژه ورزشی نیمه‌تمام در خراسان‌جنوبی با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد وجود دارد.

وی افزود: برای تکمیل این پروژه‌های ناتمام ورزشی که قریب‌بر یک‌دهه از کلنگ زنی آن می‌گذرد ۱۱۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی تصریح کرد: تلاش می‌شود طی برنامه‌ریزی‌های مدون و جذب اعتبارات ملی و استانی این پروژه‌ها تا دهه فجر ۱۴۰۰ به بهره برداری برسد.

عزیزی مهم‌ترین پروژهای در دست اقدام بالای ۸۰ درصد ورزشی خراسان جنوبی را استخر سرپوشیده خوسف و بشرویه، سالن ورزشی شمال شهر بیرجند، سالن‌ورزشی تیغاب قائن و آیسک‌ سرایان عنوان کرد.

وی از ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی خانه جوان استان خبر داد و گفت: این پروژه با زیربنای هزار مترمربع در دو طبقه احداث که از زیباترین وشیک‌ترین خانه‌های جوان کشور محسوب می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه ۵۰ درصد فضای سرپوشیده ورزشی استان را وزارت ورزش‌ و جوانان تامین می‌کند، خاطرنشان‌کرد: ۳۵ درصد را دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی و ۱۵ درصد را بخش خصوصی احداث می‌کند.

عزیزی با اشاره به صدور مجوز و تمدید پروانه فعالیت ۱۳۹ باشگاه ورزشی خراسان‌جنوبی در سال ۹۹ تصریح کرد: برای نخستین ‌بار بنگاه‌های اقتصادی استان از جمله کاشی‌ نیلوفر و زغال‌سنگ طبس مجوز فعالیت ورزشی اخذ کرده‌اند.

وی با بیان‌ اینکه سرانه ورزشی در کشور یک‌متر مربع است، ادامه داد: در پی افتتاح پروژه‌های ورزشی ۱۸ ماهه اخیر سرانه ورزش استان از ۳۸ سانتی‌متر مربع به ۴۵ سانتی‌متر مربع افزایش یافته و توجه به پروژه‌های کوچک و زودبازده این رقم رشد قابل‌توجهی خواهد داشت.

انتهای‌پیام/۶۹۰۱۴/ج


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.