تا ثبات قیمت‌ها اجازه خروج مرغ از استان را نمی‌دهیم

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی با تأکید بر ایجاد ثبات بازار مرغ گفت: مادامی که بازار مرغ در استان به ثبات نرسد اجازه خروج مرغ از استان داده نخواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی، غلامرضا قوسی در حاشیه بازدید از کشتارگاه‌های مرغ در سطح استان خراسان‌جنوبی اظهار داشت: مرغ به اندازه کافی در استان تولید و کشتار می‌شود.

وی افزود: یکی از اولویت و برنامه‌های سازمان‌ جهاد کشاورزی نظارت بر کشتارگاه‌ها و روند تولید و توزیع مرغ در استان است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: به شهروندان اطمینان خاطر می‌دهیم که در تلاشیم با نظارت کامل و پس از سپری شدن مدت قرنطینه برای آنفولانزا، مرغ به اندازه کافی در مرغداری‌های استان تولید و به نحو مطلوبی در اختیار هم‌استانی‌های عزیز قرار گیرد.

قوسی تصریح کرد: این استان مازاد تولید مرغ دارد اما به دلیل افزایش قیمت مرغ در استان‌های مجاور گرایش مرغداری‌ها به خروج مرغ از استان بیشتر شد.

وی تأکید کرد: بنابر پیگیری‌های انجام‌شده و جلسات متعدد با مرغداری‌ها، مقرر شده است مرغ تولید شده را به نرخ مصوب به مصرف کنندگان تحویل دهند چراکه نهاده‌ مورد نیاز بر مبنای ارز دولتی بین آنان توزیع شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی با تأکید بر ایجاد ثبات بازار مرغ تصریح کرد: مادامی که بازار مرغ در استان به ثبات نرسد اجازه خروج مرغ از استان داده نخواهد شد.

قوسی با تأکید بر نظارت دامپزشکی بر روند کشتار مرغ عنوان داشت: تا پایان اسفندماه نظارت مستمر بر مرغداری‌ها، کشتارگاه‌ها و عمده‌فروشی‌های استان در دستور کار قرار دارد و تعزیرات و سازمان صمت نیز نظارت‌ بر خرده‌فروشی‌ها را انجام می‌دهند.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ج


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.