آرامش در بازار مرغ خراسا‌ن‌جنوبی

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: در حال حاضر هیچگونه کمبودی از نظر تامین گوشت مرغ در استان نداریم و این استان بهترین وضعیت را نسبت به استان‌های دیگر دارد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، محمدابراهیم ابراهیمی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به موضوع کمبود نهاده‌های دامی در خراسان‌جنوبی اظهار داشت: هیچ‌گونه کمبودی در زمینه نهاده‌های دامی وجود ندارد و توزیع نهاده طیور از طریق سامانه بازارگاه ساماندهی شده تا براساس جوجه‌ریزی واحدها به صورت روزانه، هفتگی یا ماهانه نهاده در اختیار واحد قرار گیرد.

وی افزود: اولویت نخست ما تامین نیاز استان است اما خراسان‌جنوبی به عنوان تولیدکننده مرغ باید بازار هدف خود را نیز نگه دارد چراکه تولید مازاد بر نیاز برای کمک به تولیدکننده باید به استان‌های دیگر حتی خارج از کشور صادر شود.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی تصریح کرد: در حال حاضر هیچگونه کمبودی از نظر تامین گوشت مرغ در استان نداریم و این استان بهترین وضعیت را نسبت به استان‌های دیگر دارد.

ابراهیمی گفت: اینکه در روزهایی که بازار کشش دارد با کمبود مواجه شویم، عادی است.

وی افزود: از طرفی کمبود مرغ در استان‌های دیگر و تفاوت قیمت سبب شد عده‌ای به صورت غیررسمی مبادرت به ارسال مرغ کرده و بازار استان را دچار اختلال کنند.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ج


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + یازده =