۴ پرواز به فرودگاه بیرجند اضافه شد

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان‌جنوبی گفت: پس از اخذ مجوز‌های لازم هواپیمایی پارس فروش مسافر خود را در کشور آغاز کرده و هفته‌ای چهار پرواز رفت و برگشت به بیرجند را نیز در برنامه خود دارد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، عظیم طهماسبی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از زمان تاسیس هواپیمایی پارس مذاکرات برای برقراری پرواز به مقصد بیرجند با مسؤولین این شرکت آغاز شد که اولین پرواز آزمایشی آن اواسط اسفند ماه برای بازدید و بررسی امکانات فرودگاه بیرجند صورت گرفت و قول مساعد برای برقراری پرواز‌ها به این اداره کل داده شد.

وی افزود: پس از اخذ مجوز‌های لازم هواپیمایی پارس فروش مسافر خود را در کشور آغاز کرده و هفته‌ای چهار پرواز رفت و برگشت به بیرجند را نیز در برنامه خود دارد.

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان‌جنوبی در خصوص زمان پروازهای جدید گفت: پرواز‌های این شرکت از هفته آینده یکشنبه پنجم اردیبشت روز‌های یکشنبه و سه‌شنبه هر هفته آغاز خواهد شد که پرواز روز یکشنبه ساعت ۱۰ و ۲۵ دقیقه از تهران آغاز شده و ساعت ۱۱ و ۴۰ دقیقه وارد بیرجند می‌شود و ۱۲ و ۲۰ دقیقه از بیرجند به تهران بازمی‌گردد.

طهماسبی اضافه کرد: همچنین پرواز روز سه‌شنبه نیز ساعت ۶ و ۴۰ دقیقه از تهران آغاز و ساعت هفت و ۵۰ دقیقه وارد فرودگاه بیرجند می‌شود و ساعت هشت و ۲۵ دقیقه بیرجند را به مقصد تهران ترک خواهد کرد.

وی با بیان اینکه پرواز‌های این شرکت توسط هواپیمای بمباردیر انجام خواهد شد، تصریح کرد: هواپیمای بمباردیر توانایی پذیرش ۵۰ نفر مسافر را دارد که با توجه به اینکه این هواپیما‌ها جزو سری هواپیما‌های بدنه متوسط تقسیم‌بندی می‌شوند بسیار مناسب مناطقی همچون خراسان‌جنوبی می‌باشند.

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان‌جنوبی خاطرنشان ساخت: در حال حاظر در تلاش هستیم تعداد پرواز‌های شرکت پارس‌ایر را به استان افزایش دهیم، اما با توجه به تعداد محدود ناوگان شرکت یادشده و تقاضای بالای دیگر شهر‌های کشور در صورت استقبال مسافران محترم حتما افزایش پرواز‌ها خصوصا برقراری خطوط پروازی جدید صورت خواهد پذیرفت.

طهماسبی تأکید کرد: این اداره کل همچون گذشته در حال پیگیری برای افزایش پرواز‌های فرودگاه بین‌المللی شهید کاوه بیرجند است.

گفتنی است پیش از این دو شرکت هواپیمایی کارون و ایران‌ایرتور پس از شیوع کرونا و کاهش تعداد مسافر کل پروازهای خود در مسیر بیرجند-تهران را لغو کردند که انتقادات گسترده رسانه‌ها و مردم خراسان‌جنوبی از مسؤولین استان را در پی داشت.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ج


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + دو =