بهره‌مندی ۲ هزار نفر از تسهیلات ازدواج در خراسان‌جنوبی

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی از رشد ۱۸ درصدی ثبت واقعه ازدواج خبر داد و گفت: در سه ماهه نخست امسال تعداد ۲ هزار و ۱۲۳ نفر تسهیلات ازدواج دریافت کرده‌اند.

مهدی قناد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند، اظهار داشت: در سه ماهه نخست سال ۱۴۰۰، تعداد ۷ هزار و ۹۷ نفر در خراسان‌جنوبی متقاضی دریافت تسهیلات ازدواج بوده‌اند.

وی با اشاره به دریافت ۲ هزار و ۱۲۳ نفر تسهیلات ازدواج در سه‌ماهه نخست امسال، افزود: هم‌اکنون ۴ هزار و ۹۷۴ نفر در صف انتظار دریافت تسهیلات ازدواج قرار دارند.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی تصریح کرد: سال گذشته تعداد ۱۱ هزار و ۹۸۱ نفر در استان متقاضی دریافت وام ازدواج بودند که ۹۱ درصد آنان این تسهیلات را دریافت کردند.

قناد از افزایش ۱۸ درصدی واقعه ازدواج در سه ماهه نخست امسال خبر داد و یادآور شد: تعداد ازدواج‌های به ثبت رسیده امسال ۲ هزار و ۱۹۴ واقعه که این رقم در مدت مشابه سال گذشته یک هزار و ۸۵۵ واقعع بوده است.

وی تعداد واقعه طلاق ثبت شده در سه ماهه نخست امسال را ۳۳۳ مورد اعلام کرد و یادآور شد: این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۲۹۵ مورد بوده که افزایش ۱۲.۹ درصدی را نشان می‌دهد.

انتهای‌ پیام/۶۹۰۱۴/ح


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =