لزوم تعیین تکلیف خودروهای توقیفی توسط دستگاه قضا

استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه طولانی شدن زمان توقف خودروها در پارکینگ، سبب استهلاک آن‌ها می‌شود، گفت: دستگاه قضا نسبت به تعیین تکلیف خودروهای توقیفی در زمان کوتاه اقدام نماید.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، حمید ملانوری عصر امروز در دیدار با سردار «مؤمنی» دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، اظهار داشت: خراسان‌جنوبی نقش به‌سزایی در مهار و کنترل ورودی مواد مخدر به کشور دارد و این جایگاه ویژه، نیازمند توجه مرکز در راستای تقویت زیرساخت‌ها و تأمین امکانات مورد نیاز است.

وی به وجود پارکینگ خودرویی مواد مخدر استان اشاره کرد و بیان داشت: باعنایت به قرار گرفتن خراسان‌جنوبی در مسیر دو کریدور اصلی کشور و حجم خودروهای توقیفی، توسعه این پارکینگ از مطالبات استان است.

استاندار خراسان‌جنوبی اضافه کرد: تمهیدات لازم برای توسعه پارکینگ مرکز استان اندیشیده شده و درصورت حمایت ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور و تأمین اعتبارات مورد نیاز، این موضوع محقق خواهد شد.

ملانوری با اشاره به حجم خودروهای توقیفی موجود در پارکینگ‌های استان، متذکر شد: طولانی شدن زمان توقف خودروها در پارکینگ، سبب استهلاک آن‌ها می‌شود.

وی ادامه داد: این موضوع باید در سطح ملی پیگیری شود به‌گونه‌ای که دستگاه قضا نسبت به تعیین تکلیف خودروهای توقیفی در زمان کوتاه اقدام نماید.

استاندار خراسان‌جنوبی در ادامه با اشاره به اهمیت مراکز ماده ۱۶، گفت: برای راه‌اندازی مجدد این مرکز در استان، چاره‌اندیشی شده و بنا به وعده ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با تأمین اعتبارات مورد نیاز به‌زودی راه‌اندازی می‌شود.

ملانوری با تأکید بر اهمیت اجرای طرح‌های پیشگیرانه در بحث مواد مخدر، مطرح کرد: انجام اقدامات پیشگیرانه و فرهنگ‌سازی در گروه‌های مختلف سنی و اقشار جامعه، هزینه‌های مقابله با مواد مخدر را به شدت کاهش می‌دهد.

وی در ادامه حمایت‌های ستاد از طرح‌های فرهنگی پیشگیری دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان را خواستار شد.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 4 =